70 هزار نفر از مردم فارس آموزش های هلال احمر را فرا گرفتند
70 هزار نفر از مردم فارس آموزش های هلال احمر را فرا گرفتند
معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان فارس از بهره مندی 70 هزار نفر از آموزش های عمومی و تخصصی هلال احمر خبر داد.

به گزارش مهرنما فارس، طیب طاهرزاده گفت: در هفت ماه نخست سال جاری جمعیت هلال احمر استان فارس موفق گردید تا با برگزاری دوره های مختلف آموزشی امداد و کمک های اولیه به 70 هزار نفر از مردم استان،آموزش های امدادی لازم را ارائه نماید.

🔻وی افزود: این آموزش ها که در 34 شعبه شهرستانی هلال احمر صورت گرفته است شامل دوره های کمک های اولیه، مهارت پایه داوطلبی، آمادگی دربرابر مخاطرات، خانه های هلال و مبتنی برنیاز بوده است که بیش از 64 هزار نفر از این دوره ها بهره مند گردیده اند.

🔻وی تصریح کرد: علاوه بر اجرای آموزش های عمومی، 190 دوره آموزش تخصصی از قبیل جستجو و نجات در حوادث جاده، جستجو و نجات در کوهستان، دسترسی با طناب، اصول پیمایش و ناوبری و پیش بیمارستانی برای چهار هزار و 156 نفر از امدادگران و نجاتگران فعال در جمعیت هلال احمر استان فارس ارائه شده است.

🔻معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر فارس با بیان اینکه احساس نیاز مردم از دیگر اهداف ارائه آموزش‌های هلال احمر به شمار می آید افزود: از شهروندان خواستاریم در راستای کاهش خسارت‌های احتمالی در مواقع بحران، حضور در برنامه‌های آموزش‌های امدادی هلال احمر را جدی بگیرند.

🔻طاهرزاده در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: سایت آموزشی خادم با آدرس اینترنتی khadem.ir و با شعار خانواده آماده در مخاطرات به عنوان یکی از مراجع اصلی آموزش های برخط جمعیت هلال احمر به شمار می آید که در این سایت بالغ بر ۲۰۰ دوره آموزشی با محتوا‌های مشخص به طور رایگان ارائه می گردد.

🔻معاون آموزش و پژوهش هلال احمر فارس در پایان از برگزاری دوره های متعدد آموزشی عمومی و تخصصی در ماه های آینده سال 1402 خبر داد.