18 خواستگار فقط در یک شب برای نیکی کریمی !/ نیکی هنوز مجرد است !
18 خواستگار فقط در یک شب برای نیکی کریمی !/ نیکی هنوز مجرد است !
نیکی کریمی یکی از سلبریتی ها در فیلم عروس بود که شب اول اکران این فیلم 18 خواستگار به منزلش آمده بود.

نیکی کریمی در 1350 متولد شد. نیکی کریمی در تهران به دنیا آمد. نیکی کریمی بازیگر، کارگردان و مترجم است. نیکی کریمی فعالیت خود را از دوران دبستان و بازی در گروه های کوچک تئاتری آغاز کرد. نیکی کریمی یکی از بازیگران سریال نیکی کریمی بود.
سینمای ایران پس از انقلاب با ذات سرگرم کننده و ستاره ساز سینمای تجاری و قصه گو از در تقابل درآمد. در دهه ۶۰ به شدیدترین شکل با این پدیده مقابله میشد اما سال ۱۳۷۰ مسیر سینما و ریل‌گذاری آن تغییر کرد.

با اکران فیلم عروس نخستین سوپراستارهای زن و مرد سینمای بعد از انقلاب متولد شدند و این قصه نیز از همین جا شروع شد …

۱۸ خواستگار برای نیکی کریمی در یک شب !

نیکی کریمی در اولین مصاحبه اش با مجله فیلم گفت که شب اول اکران فیلم عروس ۱۸ خواستگار به منزلشان آمده !

او در همان مصاحبه به صراحت گفت که پس از ازدواج و در صورت مخالفت همسرش ، سینما را کنار خواهد گذاشت اما خیلی زود خبری کوتاه در همان نیمه اول دهه هفتاد در برخی رسانه‌ها چاپ شد که «خانم سوپراستار از طرف وزارت ارشاد به خاطر ترجیح دادن سینما به بنیان خانواده ممنوع الکار شده است»!

فیلم عروس پربیننده ترین فیلم در آن زمان

عروس فیلمی ایرانی به کارگردانی بهروز افخمی و نویسندگی بهروز افخمی و علیرضا داوودنژاد محصول سال ۱۳۶۹ است. در این فیلم نیکی کریمی و ابوالفضل پورعرب به ایفای نقش پرداختند.

خلاصه داستان عروس

حمید (ابوالفضل پورعرب) پسری است که تازه از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده و شغل و درآمدی ندارد و عاشق دختری به نام مهین (نیکی کریمی) می‌شود که خانواده او از وضعیت مالی خوبی برخوردارند و اختلاف طبقاتی باعث می‌شود که پدر عروس با ازدواج آنها مخالفت کند. حمید برای رسیدن به دختر مورد علاقه‌اش وارد قاچاق دارو می‌شود و رضایت پدر عروس را بدست می‌آورد. حمید و مهین برای ماه عسل به شمال سفر می‌کند و در بین راه با زنی تصادف می‌کند و حمید از ترس مجازات علی‌رغم مخالفت مهین فرار می‌کند، چون حمید برای کمک به مصدوم برنمی گردد مهین خودش برای کمک به مصدوم به بیمارستان مراجعه می‌کند و در طی این مدت متوجه کارهای غیرقانونی حمید می‌شود و قصد جدائی از حمید را دارد. حمید توضیح می‌دهد که کارهای غیرقانونی او به خاطر او و پدرش بوده و حالا برای رهایی از مشکلات باید به او کمک کند…

 

 

  • منبع خبر : رکنا