۷ هم استانی دیگر قربانی کرونا شد
۷ هم استانی دیگر قربانی کرونا شد
جان باختگان کرونا در۲۴ ساعت گذشته در فارس ۷ بیمار بود.

به گزارش مهرنما مدیر روبط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، بیش از یک میلیون و ۴۹۴ هزار و ۸۹۶ مورد تست تشخیصی شامل تست مولکولی یا PCR و تست سریع در فارس انجام شده که از این تعداد یک میلیون و ۳۱۶ هزار و ۱۱۰ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده و با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۳۹۶ هزار و ۱۲ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.
دکتر حسینی افزود: از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۷۸ هزار و ۷۸۶ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۳۹ هزار و ۳۹۲ بیمار مثبت شناسایی شده و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۳۵ هزار و ۴۰۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

تک رقمی شدن آمار جان باختگان کرونا در فارس
وی از بهبودی ۳۸۲ هزار و ۸۴۶ نفر از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
مدیر روبط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ابراز تاسف از جان باختن هفت هم استانی دیگر در شبانه روز گذشته بر اثر بیماری کووید ۱۹، مجموع جان باختگان ناشی از این بیماری از ابتدای شیوع تا کنون را ۶ هزار و ۵۴۸ نفر عنوان کرد.
دکتر حسینی افزود: پس از چند ماه شاهد کاهش میزان مرگ و میر ناشی از کروناویروس بودیم که این امر نشانگر تاثیر واکسیناسیون علیه کروناویروس بوده است.
وی گفت: با بستری ۲۸۷ بیمار جدید مبتلا یا مشکوک به علائم کروناویروس در بیمارستان‌های استان در شبانه روز گذشته، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم کروناویروس که در بیمارستان‌های استان بستری هستند به دو هزار و ۴۴۵ نفر رسیده است که از این تعداد ۲۷۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
مدیر روبط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان این که از ابتدای اجرای طرح واکسیناسیون علیه کرونا تا کنون، یک میلیون و ۹۹۸ هزار و ۲۴۸ دوز نوبت اول و ۸۱۴ هزار و ۱۰۱ دوز نوبت دوم واکسن علیه کروناویروس در مراکز واکسیناسیون به مردم استان فارس تزریق شده است افزود: مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا تا کنون در فارس به دو میلیون و ۸۱۲ هزار و ۳۴۹ دوز رسید.
دکتر حسینی گفت: طبق محاسبات متخصصان اپیدمیولوژی، برای کاهش زنجیره انتقال بیماری کووید۱۹ و ایمن سازی جامعه در برابر این بیماری، باید حداقل ۸۳ درصد از جامعه علیه این ویروس واکسینه شوند که این هدف در برخی از گروه‌های سنی در استان فارس محقق شده است، اما در بسیاری از گروه‌های سنی هنوز تا رسیدن به این هدف فاصله داریم که ضرورت دارد افراد نوبت واکسن خود را به تعویق نیاندازند.
وی افزود: در گروه سنی افراد بالای ۸۵ سال در استان، ۹/۶۵ درصد از افراد علیه کرونا ویروس واکسینه شده اند که این درصد در افراد گروه سنی بین ۸۰ تا ۸۵ سال به ۵/۷۹ درصد؛ افراد ۷۵ تا ۸۰ سال به ۶/۸۴ درصد؛ افراد ۷۰ تا ۷۵ سال به ۷/۸۸ درصد؛ افراد ۶۵ تا ۷۰ سال به ۹/۸۹ درصد؛ افراد ۶۰ تا ۶۵ سال به ۸۸ درصد؛ افراد ۵۵ تا ۶۰سال به ۵/۸۳ درصد؛ افراد ۵۰ تا ۵۵ سال به ۱/۷۴ درصد؛ افراد ۴۵ تا ۵۰ سال به ۳/۶۴درصد؛ افراد ۴۰ تا ۴۵ سال به ۶/۵۶ درصد؛ افراد ۳۵ تا ۴۰ سال به ۷/۵۱ درصد؛ افراد ۳۰ تا ۳۵ سال به ۷/۴۶ درصد؛ افراد ۲۵ تا ۳۰ سال به ۱/۴۴درصد؛ افراد ۲۰ تا ۲۵ سال به ۸/۴۷ درصد و افراد ۱۸ تا ۱۹ سال ۶/۴۱ درصد رسیده است.
مدیر روبط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مردم استان خواست تا واکسیناسیون خود را به تاخیر نیندازند و با کمک به کادر درمان، به سرعت انجام واکسیناسیون تا رسیدن به درصد مورد نیاز برای ایجاد ایمنی جمعی بیافزایند.
دکتر حسینی با اشاره به اینکه درصد‌های ذکر شده مربوط به دوز اول واکسیناسیون است گفت: همه افرادی که واکسن دوز اول را دریافت کرده اند، باید برای دریافت واکسن دوز دوم نیز اقدام کنند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه توصیه کرد: شهروندان به جای در نظر گرفتن نوع خاصی از واکسن، برای ایمنی خود در برابر این بیماری اقدام کنند، زیرا اولویت مهم برای کشور، واکسیناسیون سریع و عمومی و پیروزی بر علیه این ویروس منحوس است.

 

 

انتهای پیام/