۲۸۳ بیمار کرونایی روی تخت بیمارستان‌های فارس
۲۸۳ بیمار کرونایی روی تخت بیمارستان‌های فارس
آخرین وضعیت کروناویروس در فارس از ابتدای شیوع تا امروز شنبه بیست و هفتم آبان ۱۴۰۲، اعلام شد.

به گزارش مهرنما فارس، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۹۱ هزار و بیست تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۵ هزار و ۲۱۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

 

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۵۵ هزار و ۹۴۰ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۵ هزار و ۶۰۲ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۳۴ هزار و ۵۰۵ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۶۰۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

 

هم اکنون ۲۸۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

 

همچنین مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۲۱۴ نفر است.

 

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۶ هزار و ۹۶۸ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

 

در حال حاضر مجموع تعداد دز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دز، به هشت میلیون و ۲۹۱ هزار و ۴۰۵ دز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۷۰۱ دز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۷۱۶ دز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۳۹۵ دز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۵۹۳ دز یادآور واکسن بوده است.