۲۰ آذر آغاز طرح زمستانه هلال احمر فارس
۲۰ آذر آغاز طرح زمستانه هلال احمر فارس
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان فارس از آغاز طرح امداد زمستانه این جمعیت از 20 آذر ماه جاری خبرداد و گفت: 240 نیروی امدادی اعم از امدادگر و کارمند به صورت شبانه روزی در پایگاه ها و پست های بین شهری ثابت، سیار و موقت با طرح همکاری خواهند داشت و روزانه 100 دستگاه خودرو عملیاتی برای این منظور پیش بینی شده است.

به گزارش مهرنما فارس: مهدی خوبیار در تشریح طرح امداد و نجات زمستانه جمعیت استان گفت: این طرح از 20 آذر ماه جاری آغاز خواهد شد  و تا 20 اسفند ماه ادامه دارد.

خوبیار با اشاره به همکاری شبانه روزی 240 نیروی امدادی جمعیت هلال احمر فارس در طول مدت زمان اجرای طرح زمستانه اظهار کرد: در طول طرح، در مجموع روزانه 100 دستگاه خودرو عملیاتی و همچنین یک فروند بالگرد امدادی پیش بینی شده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر فارس اضافه کرد: با افزایش 30 درصدی توان امدادی این جمعیت ، 26 پایگاه امداد و نجات بین شهری ثابت و 7 پایگاه امداد و نجات ثابت و 4 پایگاه موقت کوهستان نیز برای اجرای طرح امداد زمستانه فعال می باشد.
خوبیار در خصوص دیگر مراکز و پایگاه های امدادی پیش بینی شده در طرح امسال یادآور شد: یک پایگاه امداد هوایی، 29 کشیک امداد و نجات در شعب شهرستانی، یک مرکز کنترل و هماهنگی عملیات استانی، یک پایگاه واکنش سریع و همچنین یک پایگاه آنست (مرکز آموزش و نگهداری سگ های تجسس)، برای طرح امداد زمستانه امسال لحاظ شده است.
وی در ادامه از تجهیز و به روز رسانی انبار امدادی مرکز استان، دو انبار منطقه ای در لارستان و فیروزآباد و 32 انبار امدادی در سطح شعب استان فارس در راستای طرح امداد زمستانه خبر داد.
این گزارش می افزاید: معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر فارس امسال در راستای آمادگی در مواجهه با حوادث و ارتقاء دانش و مهارت نیروهای عملیاتی، تمرین های اسکان و تغذیه اضطراری را در مناطق مختلف استان و با مشارکت تمامی دستگاه های عضو کارگروه امداد و نجات و آموزش همگانی برگزار نمود.

 

انتهای پیام/