۱۵ هم استانی قربانی کرونا
۱۵ هم استانی قربانی کرونا
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از جان باختن ۱۵ نفر در شبانه روز گذشته بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در فارس خبر داد.

به گزارش مهرنما عبدالرسول همتی، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را ۶ هزار و ۸۶۲ نفر اعلام کرد.
وی اظهارداشت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۴۰۲ هزار و ۹۶ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۱۹ هزار و ۸۶ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۰۷ هزار و ۷۴۴ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۴۷ هزار و ۵۹۰ بیمار مثبت شناسایی شده  و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۶۶ هزار و ۶۷۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

همتی، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز هزار و ۷۷۳ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۹۱ بیمار به علت وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
این مقام مسوول در دانشگاه همچنین از بهبودی ۴۵۲ هزار و ۵۶۱ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اعلام اینکه تا کنون، دو میلیون و ۸۵۸ میلیون و ۸۲۶ دُز نوبت اول و یک میلیون و ۸۲۳ هزار و ۵۶۲ دُز نوبت دوم در مراکز واکسیناسیون، واکسن به مردم استان فارس تزریق شده است، افزود: با ۴۸ هزار و ۲۳۷ دُز تزریق شده از روز گذشته، مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا تا کنون در فارس به چهار میلیون و ۶۸۲ هزار و ۳۸۸ دُز رسید.
همتی همچنین از مراجعه هزار و ۴۶۹ بیمار مشکوک و دارای علائم کروناویروس به مراکز ۱۶ ساعته تشخیص و درمان کرونا خبر داد و توصیه کرد: ویروس در حال چرخش در سطح جامعه است و ضرورت دارد برای قطع زنجیره انتقال بیماری، شهروندان در صورت مشاهده هرگونه علائم مشکوک به کروناویروس، به پزشک خانواده خود و مراکز ۱۶ ساعته مراجعه کنند.
وی با توجه به تعداد مراکز واکسیناسیون علیه کروناویروس در سطح استان و موجودی کافی واکسن، از هم استانی‌هایی که تاکنون موفق به دریافت واکسن نشده اند، خواست هر چه زودتر برای این امر اقدام کنند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز تصریح کرد: به مناسبت هفته وحدت و میلاد رسول اکرم (ص) و تشویق مردم به دریافت واکسن علیه کروناویروس، از روز پنج شنبه ۲۹ مهر تا یکشنبه دوم آبان در مراکز واکسیناسیون شیراز، روزانه پنج دستگاه دوچرخه به قید قرعه به دریافت کنندگان واکسن اهدا می‌شود.

 

انتهای پیام/