۱۲۰۰ بیمار مشکوک و مبتلا به کووید۱۹ در بیمارستان های فارس بستری هستند
۱۲۰۰ بیمار مشکوک و مبتلا به کووید۱۹ در بیمارستان های فارس بستری هستند
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز چهارشنبه، سوم آذر ۱۴۰۰ اعلام کرد.

 

به گزارش مهرنما فارس دکتر «سیدروح اله حسینی» با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۴۸۸ هزار و ۷۱۲ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۴۳۸ هزار و ۹۸۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۴۸ هزار و ۵۰۶ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۸ هزار و ۴۳ بیمار مثبت شناسایی شده و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۹۷ هزار و ۲۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او با اعلام بستری ۱۵۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع بیماران بستری مثبت و مشکوک دارای علایم را که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند، هزار و ۲۱۳ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۵۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

دکتر حسینی در ادامه با اعلام جان باختن هفت هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را هفت هزار و ۲۰۹ نفر اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه همچنین از بهبودی ۴۸۴ هزار و ۸۹۴ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

او مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از ابتدا تاکنون را پنج میلیون و ۷۹۹ هزار و ۴۰۰ دُز اعلام کرد و گفت: از این تعداد سه میلیون و ۱۳۱ هزار و ۱۶ دُز نوبت اول و دو میلیون و ۶۶۸ هزار و ۳۸۴ دُز نوبت دوم واکسن بوده است.

این مقام مسوول در دانشگاه با اشاره به آغاز طرح قرنطینه هوشمند و کاهش محدودیت ها در روزهای آینده برای افرادی که هر دو دُز واکسن را دریافت کرده اند، تاکید کرد: برخی بر این باورند که دریافت واکسن به تنهایی موجب پیشگیری از ابتلا و انتشار این بیماری می شود، اما واکسیناسیون در کنار رعایت شیوه نامه های بهداشتی در پیشگیری از ابتلا به کروناویروس موثر است.

دکتر حسینی بیان کرد: تا زمانی که پایان خطر ابتلا به کروناویروس از سوی وزرات بهداشت اعلام نشده است، نباید نکات پیشگیرانه و رعایت شیوه نامه های بهداشتی را فراموش کنیم.

 

انتهای پیام/