گوشی خیس شده را چگونه خشک کنیم
گوشی خیس شده را چگونه خشک کنیم
ترفند‌هایی برای خشک کردن گوشی خیس در این اینجا آمده است.

به گزارش مهرنما توصیه اول این است که به هیچ وجه این پیشنهاد را باور نکنید، چون برنج هیچ تاثیری در خشک کردن موبایلتان ندارد.

توصیه دوم آنکه در ادامه با گزارش همراه شوید تا راه‌های مناسبی برای خشک کردن گوشی پیش رویتان قرار دهیم.

مطالعات نشان می‌دهد ۲۵ درصد از کاربران گوشی همراه با مشکل خیس شدن گوشی خود روبه رو شده‌اند.

ورود مایعات به داخل گوشی به شکل‌های مختلفی ظاهر می‌شود؛

۱. تصویر مه‌آلود که به دلیل خیس شدن لنز دوربین است.

۲. خش خش یا قطعی کامل صدا

۳. وجود قطرات آب روی صفحه گوشی

۴. شارژ نشدن گوشی همراه

۵. خرابی کامل دستگاه

با وجود تبلیغات گسترده شرکت‌های بزرگ که محصولات خود را دربرابر آب مقاوم نشان میدهند، باید اذعان کرد که آن‌ها کاملا ضد آب نیستند. مقاومت در برابر آب بدین معناست که موبایل حتی با ورود مقدار کمی آب می‌تواند کار کند و با مشکل بزرگی مواجه نمیشود؛ برای مثال شرکت سامسونگ در استرالیا در برابر شکایت شرکت خدمات پس از فروش که درسال ۲۰۱۹ او را متهم به دروغگویی در مود توانایی ضد آب بودن گوشی‌های Galexy کرده بود با قدرت از خود دفاع کرد.

سامسونگ خدمات پس از فروش و ضمانتی برای گوشی‌هایی که با ورود آب به داخل آن‌ها خراب شده بود، قائل نشد.

 

این در حالی است که سال گذشته هیات مبارزه با احتکار ایتالیا، شرکت اپل را به خاطر تبلیغات دروغی که ادعا میکرده گوشی اپل ضد آب است، ۱۲ میلیون دلار جریمه کرده بود.

درجه مقاومت موبایل در برابر آب چه قدر است؟

درجه مقاومت گوشی همراه در آب توسط یک کد جهانی به نام Ip سنجیده می‌شود. این کد از دو عدد ساخته شده، عدد اول میزان مقاومت گوشی در برابر خاک را نشان میدهد و عدد دوم میزان مقاومت در برابر آب؛ مثلا اگر گوشی با ip۶۸ درج شده بود، عدد ۶ نشان دهنده درجه مقاومت دربرابر اجسام سخت است و ۸ نشان دهنده مقاومت در برابر آب.

کد آی پی گوشی آیفون و گلکسی هر دو ۶۸ هست، ولی آیفون را می‌توان تا عمق شش متر به مدت سی دقیقه و گلکسی را در عمق یک ونیم متر به مدت ۳۰ دقیقه در داخل آب فرو برد؛ ولی با وجود این، داشتن موبایل در حین شنا کردن موجب خرابی آن‌ها میشود چرا که میزان نمک موجود در آب استخر نسبت به دریا فرق دارد و همین موجب خرابی گوشی میشود؛ اما این قبیل از گوشی‌ها در برابر مقدار کمی آب مثلا ریختن فنجان چای روی آن‌ها میتواند مقاوم باشد.

شاخص مقاومت در برابر آب‌ها داخل مکان سیم کارت قید می‌شود. این شاخص با لکه دار شدن می‌تواند میزان خرابی گوشی که نتیجه‌ی آب ریختن بر آن است را نشان دهد.

اگر این شاخص رنگی شده بود، بدین معناست که میزان رسیدن آب به گوشی بیش از حد معمول بوده و دیگر شامل گارانتی گوشی نمیشود.

محل شارژ گوشی‌های اپل و گلکسی، در صورت خیس شدن، پیام هشدار دهنده‌ای برای کاربر ارسال می‌کنند که در صورت خشک بودن هرگز این پیام ارسال نمی‌شود.

ولی اگر پیامک هشدار دهنده ارسال شد چه باید کرد؟

۱. گوشی را خاموش کرده و هیچ دکمه‌ای را فشار ندهید.

۲. اگر گوشی شما دربرابر آب مقاوم بود و در مایعاتی غیر از اب افتاد میتوان با آب شیر آن را تمیز کرد.

۳. با دستمالی نرم آن را خشک کنید.

۴. به آرامی موبایل را تکان دهید تا اب‌ها از محل شارژ خارج شود، ولی دقت کنید که تکان‌های سریع موجب انتشار اب در گوشی میشود.

۵. سیم کارت را خارج کنید.

۶. استفاده از باد سرد سشوار.

۷. خشک کردن گوشی مقابل پنکه.

۸. گوشی را دراین حین به هیچ وجه شارژ نکنید حتی شرکت اپل هم توصیه میکند ۵ ساعت پس ازخیس شدن شارژر را به گوشی وصل کنید.

اگر هیچ‌یک از موارد گفته شده، مفید واقع نشد، سعی کنید از فرد متخصص برای راهنمایی و تعمیر موبایل استفاده کنید و خود دست به این کار نزنید.

 

 

  • منبع خبر : تابناک با تو