کوهنوردان علوم پزشکی شیراز بر چهارمین قله مرتفع کشور ایستادند
کوهنوردان علوم پزشکی شیراز بر چهارمین قله مرتفع کشور ایستادند
۱۲ تن از اعضاء تیم کوهنوردی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور در شهر "راین" در استان کرمان، موفق شدند تا به بلندترین قله جنوب کشور و چهارمین قله مرتفع کشور صعود نمایند.

به گزارش مهرنما تیم کوهنوردی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شیراز با حضور در یک برنامه سنگین ورزشی و در هفته ورزش و تربیت بدنی، به قله “کوه هزار” در استان کرمان، چهارمین قله مرتفع کشور صعود کردند.

دکتر محسن داودی درباره این خبر گفت: به مناسبت فرا رسیدن هفته ورزش و تربیت بدنی، ۱۲ تن از اعضاء تیم کوهنوردی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور در شهر “راین” در استان کرمان، موفق شدند تا به بلندترین قله جنوب کشور و چهارمین قله مرتفع کشور صعود نمایند.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه توضیح داد: “کوه هزار”، با توجه به شیب نسبتا شدید و نیز شرایط آب و هوایی خاص منطقه، در صعود و فرود یکی از سخت ترین قلل مرتفع کشور به شمار می رود که کوهنوردانی که دارای آمادگی بدنی بالا و قوای جسمانی کافی هستند امکان حضور و درنوردیدن آن را دارند.

این متخصص پزشکی ورزش اعلام کرد: خوشبختانه تمامی ۱۲ تن عضو شرکت کننده در این برنامه سنگین کوهنوردی، پس از صعود به قله ۴۵۰۱ متری هزار با سلامت کامل به محل کمپینگ مراجعت و به شیراز بازگشتند.

او با عرض خدا قوت و تقدیر از زحمات اعضاء تیم کوهنوردی دانشگاه، از استمرار صعودهای زمستانه این تیم تا پایان سال جاری خبر داد.

“جهانشاهی” سرپرستی، “عابدی” راهنمایی گروه و دکتر “خادمی” امداد و نجات این گروه کوهنوردی را بر عهده داشتند.

“کوه هزار”، چهارمین قله مرتفع کشور بواسطه داشتن تعداد زیاد گیاهان دارویی و تنوع گل های رنگی منحصر به فرد به این نام خوانده می شود

انتهای پیام/