کمک دانشجویان به مسوولان استان، می تواند زمینه ساز آینده ای درخشان برای فارس باشد
کمک دانشجویان به مسوولان استان، می تواند زمینه ساز آینده ای درخشان برای فارس باشد
استاندار فارس حضور دانشجویان در تصمیم گیری های استان را سبب پیشرفت و ارتقاء در حوزه های مختلف عنوان و اظهار امیدواری کرد، این فرهنگ در فارس نهادینه شود.

به گزارش مهرنما فارس، محمد هادی ایمانیه در آیین گرامیداشت روز دانشجو و تقدیر از دانشجویان نخبه و برتر دانشگاه های استان که عصر امروز، شانزدهم آذر ۱۴۰۰ برگزار شد، یاد و خاطره شهدای انقلاب، شهدای دفاع مقدس، شهدای سلامت، شهدای امنیت، شهدای مدافع حرم و شهدای دانشجو را گرامی داشته و آنان را چراغی بر فراز مشکلات عنوان کرد و گفت: در تمام دوران مدیریت در حوزه سلامت، همواره حضور جوانان و دانشجویان رمز خستگی ناپذیری من بود، زیرا این جوانان آینده سازان این سرزمین هستند.

 

محمدهادی ایمانیه» با بیان اینکه روسای دانشگاه های استان دانشجو محور هستند نه دانشجو سالار، اضافه کرد: تمام ما دانشجو هستیم و طبق فرمایش پیامبر بزرگ اسلام(ص) تا آخر عمر باید به دنبال دانش و کسب علم باشیم؛ زیرا آنچه که می ماند تلاش دانشجو برای رسیدن به علم و دانش است.

او دانشجویان را برای مطالعه و تحلیل مسائل مشتاق دانست و از آنان خواست صفاتی مانند اهل مطالعه بودن، تحلیل مسایل، عدالت خواهی و روحیه عدالت طلبی، انرژی، صراحت، شفافیت و شجاعت در بیان مسائل را در خود حفظ و تقویت کنند و با رعایت اخلاق و ادب اسلامی و به عنوان یک وظیفه شرعی و انقلابی، مشکلات موجود در جامعه را به گوش مسوولان استان برسانند.

استاندار فارس ادامه داد: نباید از انتقاد کردن بترسیم، اما انتقاد باید به شرط ادب و اخلاق ارایه شود؛ کشور ایران با وجود جوانان در دنیا دارای عزت و سربلندی است و این عزت، هزینه دارد؛ شما جوانان باید همیشه به کشور و دین و مذهب خود افتخار کنید، اما انتقاد هم داشته باشید.

 

او تاکید کرد: اگر شما دانشجویان همراهی و همکاری کنید، می توانیم با کمک شما و اهالی علم، آینده درخشانی را برای استان رقم بزنیم.

دکتر ایمانیه در پاسخ به پرسش های تعدادی از دانشجویان که به نمایندگی از تشکل ها، کانون ها و انجمن های دانشجویی دانشگاه های استان در آیین گرامیداشت روز دانشجو حضور داشتند، گفت: در استانداری در حال پیگیری راه اندازی قرارگاه بررسی و رسیدگی به مسایل مختلف هستیم تا با همکاری و هم افزایی تمام ارکان جامعه به ویژه جوانان و دانشجویان، مسایل استان برطرف شود.

او با تاکید بر اهمیت مشارکت دانشگاه ها در اداره استان، از مدیران و اساتید دعوت کرد تا برای رفع مسایل حوزه آب همکاری داشته باشند و افزود: یکی از اساتید دانشگاه شیراز به عنوان مشاور استاندار در زمینه فناوری و شرکت های دانش بنیان منصوب شده تا اساتید، دانشجویان و حتی کارکنان نیز بتوانند در بحث تولید در استان مشارکت و همکاری کنند.

 

 

استاندار فارس با مهم خواندن موضوع اشتغال همراه تحصیل، اضافه کرد: از بخش صنعت و صنایع بزرگ خواسته شده تا تفاهم نامه های همکاری با دانشگاه های استان امضا کنند و امکانات بازدید دانشجویان از صنایع را فراهم کنند تا قسمتی از تحصیل دانشجویان در صنایع و کارخانه ها انجام شود و دانشجویان، ضمن تحصیل و کسب علم با بازار کار و نحوه فعالیت در صنعت و همچنین مشکلات جامعه نیز آشنا شوند.

دکتر ایمانیه ادامه داد: همچنین از صنایع خواسته شده تا از ورزش و ورزشکاران استان حمایت کنند و در اشتغال زایی برای ورزشکاران و مدال آوران میادین بین المللی ورزشی سهیم شوند؛ همچنین در بحث محیط زیست نیز صنایع باید ضمن حرکت در مسیر عدالت، کمترین مصرف آب و انرژی را داشته باشند و به حفظ محیط زیست توجه کنند.

او در مورد حفظ آثار و بافت تاریخی شیراز گفت: حق نداریم در مسیر هویت زدایی گام برداریم؛ آثار تاریخی و ملی نباید به بهانه توسعه حرم تخریب شوند و هر کاری که برای توسعه استان انجام می شود باید حفظ هویت تاریخی و مذهبی شهر انجام شود.

استاندار فارس از دانشجویان خواست با روحیه امیدوارانه وارد مسایل شوند و کمک کنند تا با نهضت علم و فناوری، توسعه پیدا کنیم؛ چرا که حضور دانشجویان در تصمیم گیری های استان می تواند سبب پیشرفت و ارتقای استان در حوزه های مختلف باشد و امیدواریم بتوانیم این فرهنگ را در فارس نهادینه کنیم.

 

دکتر ایمانیه در بخش دیگری از سخنان خود در جمع دانشجویان دانشگاه های فارس، از اختصاص بودجه هیات دولت برای تکمیل برج فناوری استان خبر داد که پیش بینی می شود تکمیل این برج در چند ماه آینده انجام و به بهره برداری برسد.

تاکید دیگر استاندار در جمع جوانان دانشجوی استان، ارائه طرح های علمی از سوی دانشگاه ها در مورد مهاجرت روستاییان به شهرها و پیشگیری از روند حاشیه نشینی بود.

پیگیری و توجه به مسایل فرهنگی، شفاف سازی در مسایل اقتصادی، ایجاد اعتماد بین مردم، حفظ و ارتقای ارتباط بین مسوولان با جوانان و دانشجویان، تلاش برای حرکت های مبتنی بر علم و عجین شدن علم با صنعت، از دیگر مواردی است که دکتر ایمانیه در این آیین مورد تاکید قرار داد.

او در ادامه با بیان اینکه ۲۲۰ نقطه حادثه خیز در استان فارس وجود دارد که موجب شده در سال های گذشته، بالاترین آمار مرگ و میر در اثر حوادث در کشور متعلق به استان فارس باشد، از بررسی و پیگیری این موضوع خبر داد.

استاندار فارس در مورد ساخت خوابگاه های ویژه دانشجویان متاهل نیز گفت: با کمک خیرین، اقدامات لازم برای ساخت هزار واحد خوابگاه متاهلی آغاز شده است.

در پایان این مراسم از ۱۰ دانشجوی نخبه و برتر دانشگاه های استان تقدیر شدند.

 

انتهای پیام/