کشف بیش از ۴۲۴ کیلو مواد مخدر در درگیری مسلحانه با قاچاقچیان
کشف بیش از ۴۲۴ کیلو مواد مخدر در درگیری مسلحانه با قاچاقچیان
فرمانده انتظامی فارس از درگیری مسلحانه با قاچاقچیان و سوداگران مرگ و کشف ۴۲۴ کیلو و ۵۰۰ گرم مواد مخدر در ورودی شیراز خبر داد.

به گزارش مهرنما فارس سردار رهام‌بخش حبیبی فرمانده انتظامی فارس امروز پنج شنبه ۲۰ آبان به خبرنگاران گفت: بامداد ۱۹ آبان ماه مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان فارس با اقدامات اطلاعاتی و پلیسی محل تردد قاچاقچیان با یک سواری پژو پارس را در محور کرمان-شیراز شناسایی و موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

او ادامه داد: مأموران با هماهنگی مقام قضائی در قالب چند اکیپ به محور‌های مواصلاتی منتهی به شیراز اعزام و پس از ایست و بازرسی مقطعی و کنترل خودرو‌های عبوری به صورت محسوس و نامحسوس در نهایت خودرو مورد نظر را شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی استان فارس تصریح کرد: ماموران دستور ایست را صادر که راننده و سرنشین بدون توجه به فرمان پلیس اقدام به فرار کردند و پس از طی مسافتی تعقیب و گریز، قاچاقچیان از خودرو پیاده و به سمت مأموران انتظامی اقدام به تیراندازی کردند که پس از چند دقیقه درگیری مسلحانه، در نهایت متهمان که عرصه را بر خود تنگ می‌دیدند با استفاده از کوهستانی بودن منطقه و تاریکی هوا خودرو را رها و اقدام به فرار کردند.

سردار حبیبی با بیان اینکه ماموران در بازرسی از خودرو قاچاقچیان، ۱۷۴ کیلو و ۵۰۰ گرم تریاک و ۲۵۰ کیلو حشیش (در مجموع ۴۲۴ کیلو و ۵۰۰ گرم مواد مخدر) کشف کردند، اضافه کرد: در این ماموریت یکی از کارکنان انتظامی بر اثر تیراندازی قاچاقچیان از ناجیه پا مجروح و پس از انتقال به بیمارستان و اقدامات اولیه درمانی حال او مطلوب گزارش شده است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه تلاش برای دستگیری راننده و سرنشین متواری که به سمت ماموران اقدام به تیراندازی کرده و متواری شده‌اند با جدیت ادامه دارد، گفت: در این خصوص یک سواری پژو پارس با ۲ سرنشین که همدستان قاچاقچیانِ متواری و مالک مواد مخدر بوده‌اند دستگیر و به مقر انتظامی دلالت داده شدند.

او هشدار داد: استان فارس هیچگاه جولانگاه قاچاقچیان مواد مخدر نخواهد بود و در صورت فعالیت منتظر برخورد قاطع پلیس باشند.

انتهای پیام/