کشت خاکشیر در مرودشت آغاز شد
کشت خاکشیر در مرودشت آغاز شد
مدیر جهاد کشاورزی مرودشت از کشت ۱۷۰۰ هکتار خاکشیر در قطب تولید این محصول در استان فارس خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود بیش از سه هزار هکتار خاکشیر در این شهرستان کشت شود.

به گزارش مهرنما فارس، کاووس همتی مدیر جهاد کشاورزی مرودشت با بیان اینکه کشت خاکشیر در این شهرستان ادامه دارد، اظهار کرد: کشت این گیاه در مرودشت از اوایل آذر آغاز شده و تا بهمن ماه امکان پذیر است و برداشت آن نیز بسته به تاریخ کاشت از اردیبهشت تا تیر ماه انجام می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی مرودشت با بیان اینکه کشت این گیاه چند سالی است که با هدف تغییر الگوی کشت در شهرستان رونق گرفته است افزود: کشت خاکشیر می‌تواند جایگزین مناسبی برای گیاهان پر آب و پر هزینه در منطقه باشد.

همتی با اذعان به اینکه زمین‌هایی که به کشت خاکشیر اختصاص می‌یابد، معمولا زمین‌هایی هستند که در سال‌های گذشته به دلیل خشکسالی بدون استفاده مانده است، تصریح کرد: کشت خاکشیر در این اراضی علاوه بر اینکه از فرسایش خاک محافظت می‌کند، تولید اقتصادی نیز برای کشاورز به همراه دارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه کشت این گیاه داروئی به صورت مکانیزه و دیم انجام می‌شود، اضافه کرد: قیمت مناسب، عدم وجود آفات و بیماری‌ها و تولید محصول ارگانیک به دلیل استفاده نکردن از سم و کود در تولید خاکشیر از مزایایی کشت این محصول است.

انتهای پیام/