کرونا ۹ خانواده دیگر را در فارس داغدار کرد
کرونا ۹ خانواده دیگر را در فارس داغدار کرد
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از جان باختن ۹ نفر دیگر بر اثر بیماری کرونا طی دیروز تاکنون، در استان فارس خبر داد.

به گزارش مهرنما دکتر عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم بیماری کرونا که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را هزار و ۶۲۶ نفر اعلام و اظهار کرد: از این تعداد، ۱۸۹ بیمار به علت وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

او تصریح کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۴۲۵ هزار و ۲۹۴ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۲۵ هزار و ۹۶ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، ادامه داد: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۱۷ هزار و ۷۶۸ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۰ هزار و ۴۲۳ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۷۵ هزار و ۵۱۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

این مقام مسئول، همچنین از بهبودی ۴۶۱ هزار و ۸۸۶ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

دکتر همتی از جان باختن ۹ هم استانی دیگر بر اثر این بیماری طی دیروز تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را ۶ هزار و ۹۵۲ اعلام کرد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، تاکید کرد: واکسیناسیون در کنار رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی می‌تواند در مدیریت و کنترل بیماری موثر باشد، بنابراین ضرورت دارد شهروندان استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست ها، پرهیز از تردد‌های غیرضرور و دوری از دورهمی‌های خانوادگی را جدی بگیرند.

انتهای پیام/