کرونا ۴ خانواده را در فاس داغدار کرد
کرونا ۴ خانواده را در فاس داغدار کرد
با فوت ۴ فارسی دیگر مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون به هشت هزار و ۲۱ نفر در فارس رسید.

به گزارش مهرنما فارس، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز،اعلام کرد:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۲۲ هزار و ۲۱۷ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۲۵ هزار و ۶۶۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

 

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۴۲ هزار و ۹۷۷ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۶ هزار و ۴۴۱ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۳۷۹ هزار و ۲۴۰ مورد تست سریع انجام شده و ۱۰۹ هزار و ۲۱۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.

 

با بستری ۵۴ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۳۰۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۵۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

 

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۴ هم استانی دیگر در اثر این بیماری جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون به هشت هزار و ۲۱ نفر رسید.

 

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۱۵ هزار و ۸۱۱ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

 

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۳۷ هزار و ۹۰۴ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۰۸ هزار و ۸۰۰ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۰۸ هزار و ۷۴۲ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۲۰ هزار و ۳۶۲ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.

 

انتهای پیام/