کرونا ۱۷ خانواده دیگر فارسی را داغدار کرد
کرونا ۱۷ خانواده دیگر فارسی را داغدار کرد
با فوت ۱۷ بیمار کرونایی در فارس مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون در استان به هفت هزار و ۶۱۸ نفر رسید.

به گزارش مهرنما فارس،روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز اعلام کرد:از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و پانزده هزار و ۲۵۷ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۵۸۵ هزار و ۸۰۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۶۸۰ هزار و ۴۴۸ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۴۹۶ هزار و ۱۶۹ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۳۴ هزار و ۸۰۹ مورد تست سریع انجام شده و ۸۹ هزار و ۶۰۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۲۶۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون هزار و ۲۸۸ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۶۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷ مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به هفت هزار و ۶۱۸ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۵۵۶ هزار و ۸۲۱ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

 

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هفت میلیون و ۶۹۸ هزار و ۹۴۲ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۳۲۸ هزار و ۴۸۹ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۳۶ هزار و ۷۹۰ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۳۳۳ هزار و ۶۶۳ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.

 

انتهای پیام/