کرونا شناسنامه ۱۰ استان فارسی دیگر را باطل کرد
کرونا شناسنامه ۱۰ استان فارسی دیگر را باطل کرد
تعداد جان باختگان کرونایی در فارس به ۷۰۸۴ رسید.

به گزارش مهرنما فارس مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، در مجموع بیش از یک میلیون و ۶۸۴ هزار و ۱۳۶ مورد تست تشخیصی شامل تست مولکولی یا PCR و تست سریع در فارس انجام شده که از این تعداد یک میلیون و ۴۵۳ هزار و ۸۳۵ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده و با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۳۲ هزار و ۱۵۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۳۰ هزار و ۳۰۱ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۳ هزار و ۷۰۱ بیمار مثبت شناسایی شده و در مجموع تاکنون، ۴۸۵ هزار و ۸۵۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
دکتر حسینی با بیان اینکه ۲۴۰ بیمار جدید در ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های استان بستری شده اند، افزود: هم اکنون هزار و ۶۷۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۱۹۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
وی گفت: ۱۰ بیمار دیگر در استان فارس بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته جان باختند و مجموع جانباختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون به هفت هزار و  ۸۴ نفر رسید.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز افزود: ۴۷۲ هزار و ۱۵۹ نفر از ابتدای شیوع بیماری تاکنون بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
دکتر حسینی با بیان اینکه تا کنون پنج میلیون و ۴۶۱ هزار و ۲۶۶ دُز واکسن کرونا در شهرستان‌های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز تزریق شده است گفت: از این تعداد سه میلیون و ۵۲ هزار و ۶۰۱ دُز نوبت اول و دو میلیون و ۴۰۸ هزار و ۶۶۵ دُز نوبت دوم واکسن کرونا بوده است.
وی با ابراز قدردانی از همه چهره‌های هنری، فرهنگی و اجتماعی که در این روز‌ها با پیوستن به پویش من واکسن می‌زنم به یاری کادر درمان آمدند، افزود: هنوز تا رسیدن به میزان قابل قبول واکسیناسیون در سطح استان فارس فاصله وجود دارد، بنابراین نیاز به همکاری همه هم استانی‌ها برای افزایش پوشش واکسیناسیون در استان وجود دارد.

 

انتهای پیام/