کرونا جان ۲۱ نفر دیگر را در فارس گرفت
کرونا جان ۲۱ نفر دیگر را در فارس گرفت
مجموع مبتلایان به کروناویروس در فارس از ابتدای شیوع تاکنون، به ۴۳۲ هزار و ۱۷۰ نفر رسید.

به گزارش مهرنما معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۳۰۵ هزار و ۹۴۹ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۳۹۳ هزار و ۳۳۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۷۷ هزار و ۲۱ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۳۸ هزار و ۸۳۷ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۳۲ هزار و ۱۷۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
دکتر عبدالرسول همتی مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را دو هزار و ۹۰۵ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۲۹۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
این مقام مسوول در دانشگاه همچنین از بهبودی ۳۸۰ هزار و ۲۵۸ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
دکتر همتی با ابراز تاسف از جان باختن ۲۱ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را ۶ هزار و ۵۱۳ اعلام کرد.
معاون بهداشت دانشگاه تاکید کرد: استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست ها، پرهیز از تردد‌های غیرضرور و دوری از دورهمی‌های خانوادگی، تنها راه پیشگیری از ابتلا به کروناویروس است.

 

 

انتهای پیام/