کرونا در فارس جان ۱۴ نفر دیگر را گرفت
کرونا در فارس جان ۱۴ نفر دیگر را گرفت
از ابتدای شیوع کرونا تا امروز آمار جانباختگان این بیماری در فارس به بیش از ۷ هزار نفر رسید .

به گزارش مهرنما فارس عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴ هم استانی دیگر بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند که مجموع جانباختگان این بیماری به هفت هزار و یازده مورد افزایش یافت.

او با بیان اینکه از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۴۳۸ هزار و ۴۶۱ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۲۸ هزار و ۵۳۴ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۲۲ هزار و ۹۰۶ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۱ هزار و ۷۹۱ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۸۰ هزار و ۳۲۵ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او با اعلام بستری ۱۹۶ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع بیماران بستری مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را هزار و ۶۶۰ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۲۰۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

معاون بهداشت دانشگاه همچنین از بهبودی ۴۶۶ هزار و ۲۱۳ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

همتی با اشاره به دیگر آمار‌های مربوط به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، از خدمت رسانی به هزار و ۴۶۴ مراجعه کننده دارای علایم کووید ۱۹ در مراکز ۱۶ ساعته تشخیص و درمان سرپایی کرونا در استان خبر داد.

او مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از ابتدا تاکنون را پنج میلیون و ۲۶۱ هزار و ۱۰۳ دُز اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۳ میلیون و یازده هزار و ۷۵ دُز نوبت اول و ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار و ۲۸ دُز نوبت دوم واکسن بوده است.

آغاز واکسیناسیون دُز سوم برای افراد بالای ۶۰ سال در فارس

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز از آغاز واکسیناسیون دُز سوم برای افراد بالای ۶۰ سال در فارس خبر داد و گفت: در این مرحله، افرادی که دُز دوم واکسن‌های «سینوفارم، بهارات و کوو ایران برکت» خود را دریافت کرده اند و چهار ماه از دُز دوم آن‌ها گذشته باشد، می‌توانند برای دریافت دُز سوم به مراکز تجمیعی واکسیناسیون مراجعه و واکسن خود را دریافت کنند.

 

انتهای پیام /