کاهش مرگ و میر ناشی از تصادف با همکاری فرمانداران
کاهش مرگ و میر ناشی از تصادف با همکاری فرمانداران
استاندار فارس با بیان اینکه کاهش درصد مرگ و میر ناشی از تصادفات در سطح استان نیاز جدی به همکاری فرمانداران در هر شهرستان دارد، اشعار کرد: آمار فوت ناشی از تصادف در هر یک از شهرستان‌ها باید از سوی نهادهای مربوطه به فرمانداران اعلام و از آنها خواسته شود بر اساس ابزارهای قانونی که در اختیار دارند در چارچوب یک‌جلدول زمان بندی شده این آمار را تا پایان ۱۴۰۱ تا ۵۰ درصد کاهش دهند.

به گزارش مهرنما فارس، محمد هادی ایمانیه، در جلسه شورای راهبردی تصادفات استان فارس با تاکید بر اینکه برگزاری جلسات برای رفع مشکلی با این سطح از اهمیت حتما باید بر اساس ضوابط خاصی برگزار شود، عنوان کرد: همه مواردی که در این جلسه به عنوان دستور کار مطرح می‌شود باید پیش از این در جلسات کمیته های مربوطه به صورت تخصصی بررسی شده باشد.
وی همچنین بر لزوم برگزاری جلسات شورای راهبردی تصادفات استان در فواصل زمانی کمتر تاکید کرد.
استاندار فارس با بیان اینکه کاهش درصد مرگ و میر ناشی از تصادفات در سطح استان نیاز جدی به همکاری فرمانداران در هر شهرستان دارد، اظهار کرد: آمار فوت ناشی از تصادف در هر یک از شهرستان‌ها باید از سوی نهادهای مربوطه به فرمانداران اعلام و از آنها خواسته شود بر اساس ابزارهای قانونی که در اختیار دارند در چارچوب یک‌جدول زمان بندی شده این آمار را تا پایان ۱۴۰۱ تا ۵۰ درصد کاهش دهند.
وی همچنین از اداره راهداری خواست تا یک ماه آینده برنامه زمان بندی رفع نقاط حادثه‌خیز استان را تدوین کند.
دکتر ایمانیه یادآور شد: بی شک در صورت تامین بودجه‌های بیشتر سرعت بخشیدن به این برنامه از اولویت های مدیریت ارشد استان خواهد بود.
به اعتقاد استاندار فارس ایجاد یک نرم افزار جامع تصادفات که در برگیرنده اطلاعات همه جانبه از ارکان های مختلف از جمله اورژانس، پلیس، راهداری، پزشکی قانونی باشد، در برنامه ریزی های زیرساختی بسیار اثر بخش خواهد بود.
نماینده عالی دولت در استان فارس یادآور شد: با نظارت معاون عمرانی استانداری تفاهم نامه جدید شهرداری شیراز و اداره راهداری درباره کمربندی شیراز باید تا دو هفته آتی نهایی شود.
وی ادامه داد: این تفاهم باید منجر به کاهش ۵۰ درصدی مرگ و میر ناشی از تصادفات در کمربندی شیراز شود.
ارائه آمار دقیق از خرابی دوربین‌های ثبت تخلفات رانندگی در استان، تدوین برنامه ای اثر بخش برای استفاده از ظرفیت فضای مجازی و رسانه ها در امر فرهنگسازی و استفاده از همه ظرفیت های موجود برای افزایش استفاده از کلاه ایمنی به میزان ۷۰ درصد تا پایان سال ۱۴۰۰ از موارد دیگری بود که استاندار فارس بر لزوم اجرایی شدن آنها تاکید کرد.

 

انتهای پیام/