کاشت رزماری برای اولین بار در خرامه
کاشت رزماری برای اولین بار در خرامه
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرامه از کاشت گیاه دارویی رزماری برای اولین با در سطح یک هکتار از اراضی کشاورزی شهرک ایثار از توابع بخش مرکزی این شهرستان خبرداد.

به گزارش مهرنما فارس ، ایرج دهقانی با اشاره به اینکه تکثیر گیاه رزماری به سه روش کاشت بذر، خواباندن و قلمه انجام می شود، اظهار کرد: در این مزرعه چهار هزار قلمه ریشه دار کاشته شده است.

وی بکارگیری روش های مدیریتی مصرف بهینه آب در دوران بحرانی کم آبی در کشور را لازمه استمرار کشاورزی دانست و تصریح کرد: سطح زیر کشت رزماری در خرامه به روش آبیاری تحت فشار با استفاده از نوار تیپ مشروب می شود.

این مقام مسئول انتخاب و کشت گیاهان سازگار با شرایط اقلیمی هر منطقه را یک استراتژی در توجه در جایگزینی زراعت های اقتصادی رستنی های دارویی با کشاورزی مرسوم و سنتی عنوان کرد.

دهقانی خاطرنشان کرد: توسعه کشت گیاهان داروئی علاوه بر ایجاد اشتغال و درآمد زایی در حفظ منابع آبی و جلوگیری از فرسایش خاک موثر خواهد بود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرامه از نبود صنایع تبدیلی و بازاریابی به عنوان حلقه مفقوده ترویج کشت گیاهان دارویی نام برد و افزود: حذف واسطه ها و برقراری ارتباط مستقیم بین کشاورزان و صاحبان صنایع به میزان چشمگیری راه گشاست.