چگونه از راه دور تمام داده‌ها را از لپ‌تاپ گم‌شده یا دزدیده‌شده پاک‌کنیم؟
چگونه از راه دور تمام داده‌ها را از لپ‌تاپ گم‌شده یا دزدیده‌شده پاک‌کنیم؟
برای محافظت از دستگاه‌هایمان، توصیه می‌شود اقدامات امنیتی اولیه مانند تنظیم رمز عبور قوی‌تر، فعال کردن احراز هویت دومرحله‌ای و غیره را اتخاذ کنیم. بااین‌حال، اگر لپ‌تاپ شما گم یا دزدیده شود، چه؟ در چنین حالتی، اگر اقدامات حفاظتی مناسب وجود نداشته باشد، می‌تواند مشکلات زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. پرونده‌های مهم، اطلاعات مالی، اسرار شخصی شما درخطر خواهد بود.

بهتر است پاک کردن از راه دور را روی یک دستگاه تنظیم کنید تا در قسمت ایمن باشد. Google از طریق سرویس Find my Device گزینه پاک کردن از راه دور برای Android را در اختیار شما قرار می‌دهد.

از راه دور تمام داده‌ها را از لپ‌تاپ گم‌شده یا دزدیده‌شده پاک‌کنید. می‌توانید گزینه Find My Device را در ویندوز فعال کنید. بااین‌حال، به شما اجازه نمی‌دهد که داده‌های خود را در صورت گم‌شدن پاک‌کنید. در زیر، ما چند روش از بهترین راه‌ها برای پاک کردن کامپیوترهای ویندوزی از راه دور را به اشتراک گذاشته‌ایم. بیایید بررسی کنیم.

–  قابلیت Find My Device را فعال کنید

ویژگی Find My Device فقط در ویندوز 10/11 موجود است، این ویژگی به شما امکان می‌دهد مکان دستگاه گم‌شده یا دزدیده‌شده خود را پیدا کنید. حتی می‌توانید از آن برای قفل‌کردن دستگاه خود یا پاک کردن داده‌ها از راه دور استفاده کنید. در اینجا نحوه استفاده از آن آمده است.

1. ابتدا منوی Start را بازکرده و روی Settings کلیک کنید.

2. در تنظیمات، روی گزینه Update & Security/Privacy & Security کلیک کنید و روی گزینه Find my Device کلیک کنید.

3.  دکمه جابجایی را در پشت Find my device فعال کنید.

4. حال اگر دستگاه خود را گم‌کرده‌اید، باید بر روی گزینه See all your devices linked to your account کلیک کنید.

5. این شمارا به صفحه وب رسمی Find my Device مایکروسافت می‌برد. در آنجا دستگاه را انتخاب کنید و جزئیات مکان را خواهید دید. همچنین، می‌توانید دستگاه خود را از صفحه دستگاه‌های من قفل کنید.

6. روش به اشتراک گذاشته‌شده در بالا به شما اجازه نمی‌دهد دستگاه خود را پاک‌کنید. این فقط به شما امکان می‌دهد دستگاه گم‌شده یا دزدیده‌شده را قفل کنید.

– استفاده از نرم‌افزار Prey

Prey یک نرم‌افزار بازیابی ضد سرقت شخص ثالث است که برای پلتفرم‌های رایانه شخصی موجود است. این سرویس ویژگی‌های ضد سرقت، بازیابی اطلاعات و ردیابی دستگاه را به شما ارائه می‌دهد. همچنین دارای ویژگی است که به شما امکان می‌دهد اطلاعات را از راه دور از هر لپ‌تاپ پاک‌کنید. بااین‌حال، برای پاک کردن اطلاعات از راه دور، باید دستگاه خود را با طعمه از قبل پیکربندی کنید.

ازآنجایی‌که این‌یک برنامه شخص ثالث است، امنیت/حریم خصوصی آن مشکوک است. بااین‌حال، این برنامه توسط بسیاری از کاربران برای پاک کردن رایانه‌های ویندوز 10/11 از راه دور استفاده می‌شود. بنابراین، این راهنما همه‌چیز در مورد نحوه پاک کردن از راه دور رایانه‌های ویندوز 10/11 است. امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد.

 

پایان