پیش از رسیدن فصل گرما بخش اعظمی از مشکل تامین آب ارسنجان رفع می‌شود
پیش از رسیدن فصل گرما بخش اعظمی از مشکل تامین آب ارسنجان رفع می‌شود
استاندار فارس گفت: یکی از بیشترین مشکلات به ویژه در روستا‌های ارسنجان تامین آب آشامیدنی است که تلاش خواهیم کرد پیش از آغاز تابستان قسمتی از مشکلات را با اصلاح شبکه‌های آب رسانی و تکمیل پروژه‌های جدید رفع کنیم.

به گزارش مهرنما فارس، محمد هادی ایمانیه استاندار فارس در ششمین سفر شهرستانی خود، به ارسنجان سفر کرد و به بررسی مشکلات این شهرستان پرداخت.

استاندار فارس با اشاره به بررسی‌های میدانی خود عنوان کرد: یکی از بیشترین مشکلات به ویژه در روستا‌های شهرستان ارسنجان تامین آب آشامیدنی است که تلاش خواهیم کرد پیش از آغاز تابستان قسمتی از مشکلات را با اصلاح شبکه‌های آب رسانی و تکمیل پروژه‌های جدید حل کنیم.

او در ارتباط با آب مورد نیاز کشاورزی نیز گفت: تلاش میکنیم با استفاده از آنچه تکنولوژی‌های جدید امکان پذیر کرده است مشکلات این حوزه رفع شود.

به اعتقاد نماینده عالی دولت در استان فارس، تکمیل بیمارستان جدید ارسنجان موضوع دیگری که برای مردم شهرستان درخور اهمیت است؛ تلاش میکنیم علاوه بر مصوبه دولت در ارتباط با تکمیل این بیمارستان با توافقی که بین دانشگاه علوم پزشکی و شهرداری ارسنجان انجام می‌شود تکمیل این پروژه سرعت گیرد.

شبانه روزی شدن درمانگاه‌های مستقر در روستا‌های خبریز و شورآب از دیگر درخواست‌های مردمی این مناطق بود که استاندار فارس در این خصوص نیز گفت: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی به زودی شاهد تحقق این خواسته مردمی خواهیم بود.

ایمانیه عنوان کرد: تبدیل به بخش شدن ترکیبی از روستا‌های شورآب و خبریز را پس از تفاهمی که اتفاق خواهد افتاد شخصا پیگیری خواهم کرد.

او ابراز امیدواری کرد پروژه جاده ورودی ارسنجان تا پایان سال تکمیل شود.

ایمانیه در ارتباط با آموزشکده علوم پزشکی مستقر در ارسنجان نیز ابراز امیدواری کرد با تفاهمی که به زودی بین خیرین و دانشگاه علوم پزشکی انجام خواهد شد، بتوانیم این پروژه را فعال کنیم.

او با اشاره به اهمیت پروژه آبرسانی به شهر ارسنجان خاطرنشان کرد: هفته آینده نشست با سرمایه گذار و پیمانکار و استانداری، آب منطقه‌ای و آبفا برگزار خواهیم کرد و امیدواریم با کمک نماینده این منطقه در مجلس شورای اسلامی بتوانیم اعتبارات لازم برای تکمیل پروژه را تامین کنیم و پیش از شروع فصل گرم مشکل تامین آب را رفع کنیم.

تکمیل چند پروژه ورزشی و همچنین کتابخانه ارسنجان که ۱۳ سال است نیمه تمام باقی مانده از دیگر مواردی بود که استاندار فارس در این سفر به بررسی راهکار‌های رفع مشکلات آن‌ها پرداخت.

ایمانیه همچنین با اشاره به بازدید از پروژه خیر ساز مرکز دیالیز در این شهرستان، ابراز داشت: این پروژه توسط خیر محترم آقای ابراهیمی شروع شده و دارای بخش‌های پژوهشی و مرکز دیالیز با ۲۴ تخت و همچنین درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی است و در جلسه‌ای که به زودی با ایشان خواهیم داشت به بررسی مسائل مربوط به تکمیل این مرکز بپردازیم.

استاندار فارس همچنین عنوان کرد: توافق کردیم ۵۰ درصد آماده سازی جاده بین ارسنجان و مرکز دیالیز که به خوبی و زیبایی ساخته شده با کمک خیر محترم و ۵۰ درصد از سوی دولت تامین اعتبار شود تا بتوانیم در چند ماه آینده از این مرکز استفاده کنیم.

نماینده عالی دولت همچنین به اقدامات در خور تقدیر یک سازمان مردم نهاد در ارسنجان اشاره کرد که در حادثه آتش‌سوزی جنگل‌های منطقه، فعالیت‌های اثر بخشی انجام داده اند.

او اظهار کرد: حرکت زیبای این گروه می‌تواند به الگویی برای کل کشور تبدیل شود.

استاندار فارس در این سفر همچنین با عشایران مستقر در منطقه دیداری صمیمانه داشت و به صحبت‌های آن‌ها در باره مشکلات و مسائل زندگی عشایری توجه کرد.

انتهای پیام/