پرداخت ۸۱ درصد از مطالبات گندمکاران استان فارس
پرداخت ۸۱ درصد از مطالبات گندمکاران استان فارس
مدیر امور شعب بانک کشاورزی فارس گفت: تا کنون ۸۱ درصد از مطالبات گندمکاران این استان بابت خرید تضمینی گندم را دولت تأمین و پرداخت کرده است.

به گزارش مهرنما فارس، محمد حسن رزاق منش افزود: از مجموع ۱۰۰ هزار میلیارد ریال بهای گندم تا کنون ۸۱ هزار میلیارد ریال به حساب کشاورزان پرداخت شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه وجوه پرداخت شده به حساب گندمکاران به ازای قسمتی از خرید تضمینی ۸۷۵ هزار تن محصو بوده است، اظهار کرد: از آغاز فصل خرید گندم تا کنون ۳۹ هزار و ۷۵۰ کشاورز محصول خود را تحویل مراکز خرید داده اند که روند پرداخت بهای گندم آن در دست اجرا است.

رزاق منش با بیان اینکه تسریع در پرداخت ارزش محصول دریافتی از گندمکاران، موجب جلب اعتماد و اطمینان مضاعف کشاورزان می‌شود، ابراز کرد: گندم یک محصول راهبردی و یکی از مهمترین کالا‌ها برای تأمین امنیت غذایی است، به طور ویژه تأمین اعتبار مورد نیاز برای پرداخت سریع مطالبات و ۱۰۰ درصدی گندمکاران را دنبال می‌کنیم.

او یادآور شد: بانک کشاورزی بر اساس فهرست تأیید شده اداره کل غله و خدمات بازرگانی اقدام به واریز بهای گندم به حساب بانکی کشاورزان گندمکار می‌کند.

بیشترین گندم استان فارس در شهر‌های کازرون، ممسنی، فسا، رستم، داراب، فراشبند، خنج، گراش، لار، لامرد، قیر و کارزین، فیروزآباد، مهر و زرین‌دشت خریداری می‌شود.

وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد براساس گزارش ۱۰۰ روزه عملیات سراسری خرید گندم از کشاورزان، بیش از ۵ میلیون تن گندم به صورت تضمینی از ۳۰۹ هزار کشاورز در سراسر کشور خریداری شد.

بدین ترتیب استان‌های خوزستان با یک میلیون و ۷۱۵ هزار تن، فارس با ۸۰۸ هزار تن، گلستان با ۴۹۸ هزار تن، ایلام با ۲۹۰ هزار تن، خراسان رضوی با ۲۵۲ هزار تن، کرمان با ۲۴۱ هزار تن و کرمانشاه با ۱۶۶ هزار تن بیشترین مقدار خرید گندم را داشته‌اند.

همچنین استان‌های فارس با ۴۱۱ هزار تن، خوزستان با ۳۶۰ هزار تن، ایلام با ۱۱۸ هزار تن، بوشهر با ۱۰۲ هزار تن، لرستان با ۸۴ هزار تن و کرمانشاه و کرمان هر یک با ۷۷ هزار تن، بالاترین میزان افزایش خرید را در مقایسه با مدت مشابه پارسال به خود اختصاص داده‌اند.