پرداخت ۱۹ میلیارد ریال پاداش به مشترکان خوش مصرف برق فارس
پرداخت ۱۹ میلیارد ریال پاداش به مشترکان خوش مصرف برق فارس
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق فارس گفت: ۱۹ میلیارد ریال پاداش خوش مصرفی به حدود ۱۴۹هزار مشترک خانگی این شرکت در خرداد امسال پرداخت شد.

به گزارش مهرنمافارس،حمیدرضا کریمی گفت: از مجموع ۴۲۸ هزار قبض برق صادره در بخش خانگی استان فارس در خرداد ماه سال جاری، حدود ۱۴۹ هزار قبض، مشمول پاداش خوش مصرفی برق شدند.
وی افزود: پارسال شاهد مشارکت ۴۰درصدی مشترکان خانگی در طرح پاداش صرفه جویی بودیم که امسال نیز در کنار اجرای طرح‌های جدیدی که برای تشویق و جلب مشارکت مشترکان برق پیش بینی شده، طرح پاداش مشابه سال گذشته نیز به قوت خود باقی است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق فارس با معرفی پویش با انرژی گفت: این پویش با هدف افزایش آگاهی عمومی نسبت به اهمیت صرفه‌جویی در مصرف برق و تشویق مردم به کاهش مصرف خود، راه‌اندازی شده و همه مردم می‌توانند با ثبت نام در این پویش و کاهش مصرف برق خود، در قرعه‌کشی جوایز ارزشمند شامل ۳۰۰ دستگاه خودرو اتوماتیک و هزاران کمک هزینه خرید محصولات خانگی دیجیتال و الکترونیکی و تخفیف در قبوض برق تا سقف رایگان شدن شرکت کنند.
کریمی فرد، سهمیه قطعی خودرو‌های شرکت توزیع نیروی برق فارس تا پایان تابستان سال جاری را سه دستگاه خودرو اعلام کرد و گفت: طی سه مرحله قرعه‌کشی باقی مانده در آخر تیر ماه یک دستگاه، قرعه‌کشی آخر مرداد ماه یک دستگاه و قرعه‌کشی آخر شهریور ماه یک دستگاه خودرو تعیین شده است.
وی عنوان کرد: در صورت تحقق صرفه‌جویی بیشتر در مقایسه با سایر استان‌های کشور، سهم مشترکان خانگی شهرستان‌های فارس، در هر ماه از جایزه بزرگ (خودرو) افزایش خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق فارس اضافه کرد: دریافت اپلیکیشن” با انرژی” از طریق مراجعه به سایت https://ba-energy.ir و یا شماره‌گیری کد دستوری #۱۵۲۱* و یا برقراری تماس با سامانه ۰۹۱۲۹۹۹۷۵ امکان‌پذیر است.
وی ادامه داد: پس از نصب اپلیکیشن، راهکار‌های مصرف بهینه برق و معرفی وسایل پرمصرف برقی از طریق اپلیکیشن به مشترکان قابل ارائه خواهد بود.

کریمی فرد در خصوص ساعات اوج بار و لزوم همکاری مشترکان در این ساعات از شبانه روز گفت: مصرف برق در ۲بازه زمانی از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۸ عصر و از ساعت ۲۰ تا ۲۳ شب که ساعت‌های اوج بار نامیده می‌شوند شدت می‌یابد که از مشترکان درخواست می‌شود مصرف برق را در این ساعات مدیریت کنند و یاریگر صنعت برق در ارائه هرچه بهتر خدمات و تأمین برق پایدار باشند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق فارس با بیان اینکه ساعات اوج مصرف برق بر حسب مناطق مختلف کشور اندکی تغییر می‌کند، گفت: استفاده از دور کند کولر‌های آبی در مناطق معتدل و غیرگرمسیر و همچنین تنظیم دمای کولر‌های گازی و سیستم‌های سرمایشی بر روی ۲۴ درجه سانتی گراد (دمای آسایش) در مناطق گرمسیری، استفاده از سایبان برای سیستم‌های سرمایشی، عدم استفاده از لوازم برقی پر مصرف در ساعت اوج بار، خاموش کردن لامپ‌های اضافه و استفاده از روشنایی طبیعی در روز، قرار ندادن لوازم برقی در حالت آماده به کاری از راهکار‌های ساده، اما مهم است که می‌تواند در مصرف بهینه برق نقش بسزایی ایفا کند.