پذیرش دانشجو برای دوره‌های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه جامع علمی کاربردی فارس
پذیرش دانشجو برای دوره‌های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه جامع علمی کاربردی فارس
رئیس دانشگاه علمی کاربردی واحد فارس از آغاز ثبت نام و پذیرش دانشجو برای دوره‌های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در ۱۷ مرکز آموزش علمی کاربردی استان و در ۱۸۲ کد رشته محل خبر داد.

به گزارش مهرنما فارس ،شاهرخ جم رئیس واحد استانی فارس گفت: آغاز پذیرش دانشجو در دوره‌های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته برای نیم سال دوم تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ در چهار گروه صنعت، هنر کشاورزی، مدیریت و خدمات اجتماعی است.

 

او گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی فارس در دوره‌های کاردانی حرفه‌ای، کاردانی فنی، ترمی نظام آموزش مهارتی در ۷۹ کد رشته محل تحصیلی با هر نوع دیپلم در هر رشته بدون کنکور دانشجو می‌پذیرد.

 

جم با یادآوری اینکه ثبت نام داوطلبان دوره‌های کاردانی از ۱۶ و دوره‌های کارشناسی ناپیوسته از ۱۴ بهمن ماه سال جاری شروع شده است، گفت: ثبت‌نام از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش به نشانی الکترونیکی www.sanjesh.org انجام می‌شود و داوطلبان می‌توانند حداکثر ۲۰ کد رشته محل را از دفترچه ثبت نام انتخاب کنند.

 

او با اشاره به اینکه رشته‌های درنظر گرفته شده برای این دوره‌ها با توجه به تغییرات کیفی و استانداردسازی دانشگاه جامع علمی‌کاربردی، متناسب با نیاز روز جامعه تعریف شده است، گفت: گزینش دانشجو در هر یک از کد رشته محل‌های تحصیلی مقطع کاردانی بر اساس معدل کل مندرج در گواهینامه معتبر دیپلم، نوع مدرک، نوع دیپلم و سهمیه‌های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، بومی بودن براساس ضوابط دانشگاه جامع علمی کاربردی و مصوبات مربوط انجام می‌شود.

 

جم در ادامه گفت: در پذیرش بهمن ماه سال جاری دانشگاه جامع علمی‌کاربردی فارس با رویکرد تعهد اشتغال دانشجویان توسط واحد‌های متقاضی اجرای دوره در حین یا پس از فراغت از تحصیل و باتوجه به سیاست‌های اشتغال استان، به منظور پاسخگویی به نیاز نیروی انسانی متخصص در بخش‌های مختلف استان، اقدام به ایجاد ۱۵۳ نفر ظرفیت تعهد اشتغال مجموعا در ۸ کدرشته محل در مقطع کاردانی و ۷ کدرشته‌محل در مقطع کارشناسی ناپیوسته در دو مرکز آموزش علمی‌کاربردی استان کرده است.

 

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان فارس از علاقه‌مندان دعوت کرد برای کسب اطلاعات بیشتر، به سایت این دانشگاه به نشانی fa.uast.ac.ir مراجعه کنند.