پایش طرح‌های راکد در شهرک‌های صنعتی فارس
پایش طرح‌های راکد در شهرک‌های صنعتی فارس
مدیرعامل شهرک‌های صنعتی فارس از برگزاری مستمر جلسات کمیته پایش طرح‌های راکد شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان با هدف تعیین تکلیف و شتاب‌بخشی به ساخت و بهره‌برداری از طرح‌ها خبر داد.

به گزارش مهرنما فارس ،سید مسعود عظیمی در نشست کمیته پایش طرح‌های راکد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی فارس گفت: این جلسات با حضور نمایندگانی از استانداری، دادگستری کل، اداره‌کل صمت استان و خانه صنعت و معدن و تجارت و با دعوت از سرمایه‌گذاران طرح‌های صنعتی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در جلسات کمیته پایش، طرح‌های نیمه تمام صنعتی غیر فعال مورد بررسی و عارضه‌یابی قرار می‌گیرد، افزود: هدف از برگزاری جلسات، کمک به راه‌اندازی طرح‌های صنعتی برای تحقق جهش تولید است و این شرکت از همه ظرفیت‌های قانونی برای کمک و حمایت از سرمایه‌گذارانی که موفق به اجرا و تکمیل طرح خود نشده‌اند و قصد ادامه کار را دارند، استفاده می‌کند.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه این طرح‌های راکد با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در مراحل مختلف ساخت وساز قراردارد بر ضرورت حمایت از سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در شهرک‌ها و نواحی صنعتی تاکید کرد و گفت: برنامه‌ریزی برای فعال‌سازی طرح‌های صنعتی که در مرحله ساخت و ساز و یا نصب ماشین‌آلات متوقف شده‌اند را در اولویت قرار داده‌ایم.

 

عظیمی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۲ جلسه کارگروه تعیین تکلیف طرح‌های راکد در قالب کمیته پایش برگزار شده است، افزود: در این کمیته ۵۰ طرح راکد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس اظهار کرد: در سال گذشته هم ۲۲۷ طرح در کمیته پایش طرح‌های راکد مورد بررسی و تعیین تکلیف قرار گرفت.

وی با بیان اینکه همه طرح‌های غیر فعال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان مورد بررسی و پایش قرار می‌گیرند، گفت: در این جلسات در خصوص اعطای مهلت به واحد‌های راکدی که دارای شرایط باشند، تصمیم‌گیری می‌شود.