پایان آذر آخرین مهلت بیمه محصولات کشاورزی همه محصولات
پایان آذر آخرین مهلت بیمه محصولات کشاورزی همه محصولات
همه محصولات کشاورزی و انواع دام‌ها شامل بیمه می‌شوند.

به گزارش مهرنما مدیر جهاد کشاورزی مرودشت از آغاز فعالیت دفاتر و کارگزاران بیمه محصولات کشاورزی در این شهرستان خبر داد و گفت: بهره برداران تا پایان آذر امسال باید نسبت به بیمه محصولات زراعی و باغی خود اقدام کنند.
کاووس همتی با بیان اینکه به دلیل کاهش بارندگی‌ها نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته احتمال وقوع خسارت سرمازدگی و خشکسالی در محصولات زراعی و باغی شهرستان وجود دارد، گفت: مهلت بیمه گری تا قبل از اولین خسارت قابل تمدید خواهد بود و پس از آن امکان بیمه محصول وجود نخواهد داشت.
وی اضافه کرد: هیچ گونه محدودیتی برای بیمه محصولات کشاورزی وجود ندارد و همه محصولات از جمله گندم (آبی و دیم)، جو (آبی و دیم) کلزا، انواع باغ و دام هم بهره برداران زیر شبکه سد درودزن و هم بهره برداران سایر منابع آبی می‌توانند برای بیمه محصولات خود مراجعه کنند.
همتی با تاکید براینکه در صورتی که خسارت از سوی مراجع زیربط تایید شود، پرداخت غرامت حتی با تاخیر حتمی خواهد بود، افزود: خطرپذیری فعالیت در بخش کشاورزی به علت وابستگی زیاد آن به شرایط جوی، همواره مقوله پوشش بیمه محصولات کشاورزی در منطقه را حائز اهمیت کرده است.
مدیر جهاد کشاورزی مرودشت با بیان اینکه صدور بیمه نامه با در نظر گرفتن خسارت خشکسالی و بدون خسارت خشکسالی انجام می‌شود، گفت: سقف تعهدات پرداخت بیمه از حدود ۹ میلیون تا ۱۶ میلیون تومان در محصول گندم آبی برای خسارت سیل، تگرگ، سرما یخبندان بهاره و زمستانه و بادزدگی متغیر است.

 

انتهای پیام/