وقف خانه ۶میلیارد تومانی در گراش
وقف خانه ۶میلیارد تومانی در گراش
یک باب خانه مسکونی به مساحت ۴۳۰ و زیربنای ۶۰۰ متر مربع به ارزش شش میلیارد تومان از سوی وراث مرحومه کبری حسین‌شیری جهت بهره‌برداری امور قرآنی وقف موسسه مجمع القرآن فاطمیون گراش شد.

به گزارش مهرنما حجت‌الاسلام بصیری، مدیر موسسه مجمع‌القرآن فاطمیون گراش درباره این وقف بیان داشت: موسسه مجمع القرآن فاطمیون گراش با ۳۰ سال سابقه فعالیت قرآنی در این شهرستان دارای ۷ مرکز آموزش قرآن کریم و ۴ مدرسه قرآن محور است.

غلامرضا هرمی، فرزند ارشد واقف اظهار داشت: ما ۸ خواهر و برادر هستیم که بنا به وصیت مادرمان نسبت به وقف این خانه سه طبقه با کلیه تجهیزات منصوبه مشتمل بر موکت، چند دستگاه اسپیلیت، دو انشعاب برق، دو انشعاب گاز، کابینت و تلفن به موسسه مجمع القرآن اهتمام کرده و هیچ قیمتی بر آن قائل نشده ایم.

وی در ادامه به امور خیر و عام‌المنفعه والدینش در زمان حیات اشاره کرد و گفت: پدر ما در زمان حیات ۲۵ خانواده بی‌بضاعت را تحت پوشش خود داشت و هر ماه بسته های معیشتی شامل برنج، روغن و مرغ به نیازمندان بومی و غیربومی اهدا می کرد و قریب ۲۵ سال پیش نیز در یکی از مناطق محروم مرودشت مسجدی با تجهیزات کامل بنا کرد و مرحومه مادرم نیز همواره در اندیشه کمک به خانوارهای محروم بود و به اماکن مذهبی گراش نیز کمک می‌کرد و لذا با این اوصاف بود که ما به وصیت مادرمان عمل کرده و خانه مذکور را به وقف موسسه مجمع القرآن فاطمیون(س) شهرستان گراش در آوردیم.
وی در پایان با بیان اینکه پدرمان در سال سه ماه در حالت روزه بود به مفروش کردن یکی از مساجد شهر توسط مادرشان نیز اشا ره کرد و گفت: امید که خداوند همه اموات را بالاخص والدین مرحوم ما را رهین رحمت واسعه خود قرار دهد.

  • نویسنده : رضا قائمی منش
  • منبع خبر : فارس