وضعیت وخیم ۱۳۲ بیمار مبتلا به کروناویروس در فارس
وضعیت وخیم ۱۳۲ بیمار مبتلا به کروناویروس در فارس
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با بیان اینکه از روز گذشته تاکنون ۱۳۲ بیمار با وضعیت وخیم در بخش های مراقبت ویژه بیمارستان های فارس بستری هستند، تازه ترین آمارهای کروناویروس در استان از ابتدای شیوع تاکنون را اعلام کرد.

به گزارش مهرنما فارس، سید روح الله حسینی با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام تازه ترین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۷۶۸ هزار و ۳۲۷ تست کرونا شامل یک میلیون و ۵۱۰ هزار و ۴۹۷ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۴۴۲ هزار و ۵۱۶ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۲۵۷ هزار و ۸۳۰ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۶۰ هزار و ۳۹ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۵۰۲ هزار و ۵۵۵ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او همچنین از بهبودی ۴۹۲ هزار و ۱۹ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها مرخص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه با بیان اینکه ۱۰۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان های استان بستری شده اند، افزود: هم اکنون ۸۳۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۱۳۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

دکتر حسینی در ادامه با اعلام جان باختن ۷ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جانباختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را هفت هزار و ۲۸۸ نفر اعلام کرد.

او با بیان اینکه مجموع تزریق واکسن کرونا در فارس به پنج میلیون و ۹۳۲ هزار و ۱۷۴ دُز رسیده است، اعلام کرد: با تلاش مدافعان سلامت حوزه بهداشت در شهرستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تاکنون سه میلیون و ۱۶۷ هزار و ۵۹۹ دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۷۶۴ هزار و ۵۷۵ دُز دوم واکسن کرونا به جمعیت هدف در فارس تزریق شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه با اشاره به بازگشایی مدارس، از دانش آموزان خواست در مدت حضور در کلاس از ماسک استفاده کنند و از برداشتن ماسک خودداری کنند، زیرا استفاده از ماسک علاوه بر کروناویروس، از ابتلا به سایر ویروس های تنفسی مانند آنفولانزا، نیز جلوگیری می کند.

دکتر حسینی در ادامه بر اهمیت رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی در جامعه، برای عبور از پاندمی کروناویروس تاکید کرد.

 

انتهای پیام/