وخامت وضعیت جسمی ۲۰۷ بیمار کرونا در فارس
وخامت وضعیت جسمی ۲۰۷ بیمار کرونا در فارس
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از بستری شدن ۲۶۸ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، در فارس خبر داد.

به گزارش مهرنما دکتر عبدالرسول همتی گفت: با جان باختن ۱۵ هم استانی دیگر بر اثر کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون به ۶ هزار و ۷۰۱ هم استانی رسید.

او با بیان اینکه از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۳۵۷ هزار و ۴۸۳ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده است، افزود: با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۰۶هزار و ۹۲۲ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۹۱هزار و ۶۴۳مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۴۳ هزار و ۵۲ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۴۹ هزار و ۹۷۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

وخامت وضعیت جسمی ۲۰۷ بیمار کرونا در بخش‌های مراقبت ویژه

دکتر همتی با اعلام خبر بستری ۲۶۸ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع بیماران بستری مثبت و مشکوک دارای علایم را که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند، دو هزار و ۱۳ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد، ۲۰۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

معاون بهداشت دانشگاه همچنین از بهبودی ۴۳۶ هزار و ۷۵ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

او همچنین آمار مراجعه به مراکز منتخب تشخیص و درمان سرپایی کرونا (۱۶ ساعته) در ۲۴ ساعت گذشته را نیز هزار و ۵۲۳ مورد اعلام کرد.

دعوت به دریافت کارت واکسن دیجیتال در سامانه وزارت بهداشت

دکتر همتی با بیان اینکه تا کنون، دو میلیون و ۴۸۸ هزار و ۲۲۹ دوز واکسن نوبت اول و ۹۸۳ هزار و ۵۱۹ دوز واکسن نوبت دوم در مراکز واکسیناسیون به مردم تزریق شده است، افزود: تا کنون سه میلیون و ۴۷۱ هزار و ۷۴۸ دوز واکسن کرونا در فارس تزریق شده است.

این مقام مسوول در دانشگاه با بیان اینکه کماکان جمعیت هدف دریافت واکسن کرونا، افراد ۱۲ سال به بالا هستند که می‌توانند به پایگاه‌های واکسیناسیون مراجعه کنند، توصیه کرد: با توجه به اینکه در هفته‌های آینده طرح واکسیناسیون هوشمند اجرا می‌شود، از مردم استان دعوت می‌شود تا در اسرع وقت به مراکز واکسیناسیون، مراجعه کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از آن دسته از افرادی که دو دوز واکسن کروناویروس را دریافت کرده اند، خواست برای دریافت کارت واکسن دیجیتال خود به سامانه https://salamat.gov.ir مراجعه کنند تا با توجه به اجرای طرح واکسیناسیون هوشمند در آینده نزدیک، برای دریافت خدمات شهروندی نظیر مراجعه به مراکز عمومی، با مشکلی مواجه نشوند.

 

انتهای پیام/