وخامت حال ۲۱۱ بیمار مبتلا به کرونا در فارس
وخامت حال ۲۱۱ بیمار مبتلا به کرونا در فارس

به گزارش مهرنما معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با بیان این که بیش از سه میلیون و ۷۸۰ هزار دوز واکسن کرونا در فارس تزریق شده است، تازه‌ترین آمار‌های کروناویروس در استان از ابتدای شیوع تاکنون را اعلام کرد. دکتر عبدالرسول همتی اظهارداشت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک […]

به گزارش مهرنما معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با بیان این که بیش از سه میلیون و ۷۸۰ هزار دوز واکسن کرونا در فارس تزریق شده است، تازه‌ترین آمار‌های کروناویروس در استان از ابتدای شیوع تاکنون را اعلام کرد.
دکتر عبدالرسول همتی اظهارداشت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۵۶۶ هزار و ۱۸۸ تست کرونا شامل یک میلیون و ۳۷۰ هزار و ۳۰۸ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۱۰ هزار و ۷۰۱ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

وی اظهارداشت: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۱۹۵ هزار و ۸۸۰ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۴۴ هزار و ۱۳۹ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۵۴ هزار و ۸۴۰ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از بهبودی ۴۴۰ هزار و ۹۸۴ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها مرخص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

دکتر همتی با اعلام جان باختن ۱۴ هم استانی دیگر بر اثر این بیماری از روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را ۶ هزار و ۷۵۶ نفر اعلام کرد.

وی با بیان اینکه ۲۴۳ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های استان بستری شده اند، افزود: هم اکنون دو هزار و ۵۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۲۱۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

معاون بهداشت دانشگاه در زمینه اجرای برنامه واکسیناسیون علیه کروناویروس در فارس، گفت: تاکنون دو میلیون و ۶۰۹ هزار و ۸۶۳ دوز اول واکسن کرونا و یک میلیون و ۱۷۹ هزار و ۴۲۵ دوز دوم واکسن کرونا، به جمعیت هدف در فارس تزریق شده است و مجموع تزریق واکسن کرونا در فارس به سه میلیون و ۷۸۹ هزار و ۲۸۸ دوز رسیده است.

دکتر همتی از تمام مردم استان در تمامی گروه‌های سنی بالای دوازده سال که شرایط دریافت واکسن دارند و به ویژه خانم‌های بارداری که تاکنون برای تزریق واکسن اقدام نکرده اند، خواست هرچه زودتر برای تزریق واکسن کرونا به مراکز و سالن‌های واکسیناسیون در سطح استان مراجعه کنند.

وی با اشاره به اهمیت واکسیناسیون دانش آموزان و دانشجویان با توجه به احتمال بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها و برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری، از آنان خواست برای دریافت واکسن اقدام کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با بیان این که واکسیناسیون هوشمند کشور در حال بررسی است، افزود: این طرح در هفته‌های آینده ابلاغ خواهد شد و بر اساس این آیین نامه، در روز‌های آینده ارایه خدمات اجتماعی تنها در ازای ارایه کارت واکسن انجام خواهد شود، بنابراین ضروری است هم استانی‌های عزیز با انجام کامل واکسیناسیون و دریافت کارت الکترونیک واکسن، بتوانند از خدمات اجتماعی و شهری به صورت هوشمند بهره‌مند شوند.

دکتر همتی تاکید کرد: واکسیناسیون به تنهایی تضمین کننده ایمنی در جامعه نیست و کماکان باید ضمن از استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی و پرهیز از حضور و تردد در اماکن شلوغ، با همکاری و تعامل همگانی از شرایط بحران شیوع کروناویروس عبور کنیم.