وخامت حال ۱۹۴ بیمار کرونایی در فارس
وخامت حال ۱۹۴ بیمار کرونایی در فارس
۱۹۴ بیمار مبتلا به کرونا به علت وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

به گزارش مهرنما مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، مجموع بیماران شناسایی شده از ابتدا تا کنون را ۴۵۹ هزار و ۵۸۵ مورد اعلام کرد.

دکتر سید روح اله حسینی افزود: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، در مجموع بیش از یک میلیون و ۵۸۲ هزار و ۹۲۵ مورد تست تشخیصی شامل تست مولکولی یا PCR و تست سریع در فارس انجام شده که از این تعداد، یک میلیون و ۳۸۲ هزار و ۴۲۹ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده و با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۱۴ هزار و ۹۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

او اظهارداشت: از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۰۰ هزار و ۴۹۶ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۴۵ هزار و ۴۹۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با بیان این که ۲۵۷ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های استان بستری شده اند، ادامه داد: هم اکنون هزار و ۸۷۸ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۱۹۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

دکتر حسینی همچنین از جان باختن ۶ هم استانی دیگر در اثر ابتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: مجموع جانباختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون نیز به عدد شش هزار و ۷۹۲ نفر رسیده است.

او، مجموع بهبودیافتگان این بیماری در استان فارس را از ابتدای شیوع تا کنون، ۴۴۴ هزار و ۷۲۸ نفر اعلام کرد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

دکتر حسینی با بیان اینکه تا کنون، دو میلیون و ۷۲۹ هزار و ۴۰۶ دُز نوبت اول واکسن و یک میلیون و ۵۱۹ هزار و ۸۴۵ دُز نوبت دوم واکسن کروناویروس در مراکز واکسیناسیون به مردم استان فارس تزریق شده است، افزود: همچنین با تزریق ۹۳ هزار و ۱۵۶ دُز واکسن طی روز گذشته، مجموع میزان تزریق واکسن کرونا در فارس، به چهار میلیون و ۲۴۹ هزار و ۲۵۱ دُز رسید.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: با ورود به فصل پاییز و پیش بینی کاهش دما در روز‌های آینده، با خطر ابتلا به بیماری‌هایی مانند سرماخوردگی، آنفلوانزای فصلی و سایر ویروس‌هایی که دستگاه تنفسی را درگیر می‌کند، مواجه هستیم؛ لازم است با رعایت دقیق نکات پیشگیری کننده و شیوه نامه‌های بهداشتی، علاوه بر کرونا، از ابتلا به بیماری‌های شایع فصل سرما نظیر آنفلوانزا نیز پیشگیری کنیم.

 

انتهای پیام/