وخامت حال ۱۹۱بیمار مبتلا به کرونا در فارس
وخامت حال ۱۹۱بیمار مبتلا به کرونا در فارس
هم اکنون هزار و ۶۰۸ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۴۶۱ هزار و ۳۷۰ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۳۳ هزار و ۶۸۹ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۳۴ هزار و ۳۵۳ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۴ هزار و ۸۴۶ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۸۸ هزار و ۵۳۵ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
او با اعلام بستری ۱۹۵ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع بیماران بستری مثبت و مشکوک دارای علایم را هم اکنون در بیمارستان‌های استان نیز، هزار و ۶۰۸ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۹۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
دکتر همتی در ادامه با اعلام جان باختن هفت هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، جموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را هفت هزار و ۹۹ نفر اعلام کرد.

معاون بهداشت دانشگاه همچنین از بهبودی ۴۷۵ هزار و ۲۳۳ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
او مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از ابتدا تاکنون را پنج میلیون و ۵۵۷ هزار و ۳۱ دُز اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۳میلیون و ۷۲۲ هزار و ۸۸ دُز نوبت اول و دو میلیون و ۴۸۴ هزار و ۷۴۳ نوبت دوم واکسن بوده است.
این مقام مسوول در دانشگاه از مردم خواست تا ضمن رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، حتما در مراکز تجمیعی واکسیناسیون حضور یافته و در ایمن سازی جامعه سهیم شوند.

 

انتهای پیام/