وخامت حال ۱۸۸ بیمار کرونایی در فارس
وخامت حال ۱۸۸ بیمار کرونایی در فارس
۱۸۸بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس به علت وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

به گزارش مهرنما معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۳۹۰ هزار و ۵۰۲ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده است.

دکتر عبدالرسول همتی افزود: با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۱۶ هزار و ۱۶۹بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۰۳ هزار و ۴۵۱ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۴۶ هزار و ۳۲۰ بیمار مثبت شناسایی شده و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۶۲ هزار و ۴۸۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

دکتر همتی با اشاره به بستری ۲۵۶ بیمار جدید در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع بیماران بستری مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را هزار و ۸۳۷ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۸۸بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

معاون بهداشت دانشگاه همچنین از جان باختن ۱۰ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته خبر داد و گفت: با افزوده شدن موارد جدید، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون در فارس، به ۶ هزار و ۸۲۶ نفر رسید.

دکتر همتی اضافه کرد: بر اساس آخرین آمار‌ها نیز از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، ۴۴۷ هزار و ۷۵۰ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته اند که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

او با اعلام اینکه تا کنون، دو میلیون ۷۹۱ هزار و ۸۸۴ دُز نوبت اول واکسن و یک میلیون و ۶۵۸ هزار و ۸۵۶ دُز نوبت دوم واکسن کرونا در مراکز واکسیناسیون استان تزریق شده است، از افزایش مجموع تعداد دُزهای تزریق شده واکسن کرونا در فارس به چهار میلیون و ۴۵۰ هزار و ۷۴۰ دُز خبر داد.
معاون بهداشت دانشگاه با بیان آخرین وضعیت رنگ بندی کرونایی در استان فارس بر اساس اعلام وزارت بهداشت، گفت: هم اکنون یک شهرستان از استان فارس در وضعیت قرمز، ۹ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۰ شهرستان در وضعیت زرد و ۶ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

دکتر همتی وضعیت کنونی را شکننده و ناپایدار اعلام کرد و توضیح داد: شهرستان استهبان هم اکنون در وضعیت قرمز قرار دارد و این شرایط ممکن است دیگر شهرستان‌های استان را نیز درگیر کند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با این تاکید که با شرایط پیش رو، باید مردم شیوه نامه‌های بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند، از تمامی افرادی که تا کنون برای دریافت واکسن، به مراکز واکسیناسیون مراجعه نکرده اند خواست تا هرچه سریع‌تر در راستای ایمن سازی جامعه و سلامتی خود و عزیزانشان به این مراکز مراجعه کنند.

 

انتهای پیام/