وخامت حال ۱۸۱ بیمار کرونایی در فارس
وخامت حال ۱۸۱ بیمار کرونایی در فارس
۱۸۱ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس به علت وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

به گزارش مهرنما معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون، بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ نفر در شیراز جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده اند.
دکتر عبدالرسول همتی افزود: از ابتدای شیوع بیماری کووید۱۹ تاکنون، یک میلیون و ۳۶۲ هزار و ۱۹۵ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۰۸ هزار و ۲۹۴ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

وی گفت: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۹۲ هزار و ۸۹۲ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۴۳ هزار و ۴۴۲ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۵۱ هزار و ۷۳۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اعلام جان باختن ۱۱ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را ۶ هزار و ۷۲۶ نفر اعلام کرد.

این مقام مسوول در دانشگاه با اعلام آخرین آمار جان باختگان شهر‌های مختلف استان، گفت: از مجموع ۶ هزار و ۷۲۶ مورد فوتی استان بر اثر ابتلا به کروناویروس از ابتدای شیوع تاکنون، سه هزار و ۲۲۴ مورد مربوط به شیراز؛ ۳۹۶ مورد کازرون؛ ۳۷۷ مورد مرودشت؛ ۱۶۴ مورد داراب؛ ۱۵۷ مورد آباده؛ ۱۲۸ مورد ممسنی؛ ۱۲۰ مورد لامرد؛ ۹۷ مورد نی ریز؛ ۹۵ مورد اقلید؛ ۹۲ مورد فیروزآباد؛ ۸۴ مورد استهبان؛ ۸۱ مورد کوار؛ ۶۵ مورد سپیدان؛ ۵۳ مورد قیروکارزین؛ ۵۲ مورد کوه چنار؛ ۵۰ مورد خرامه؛ خرم بید و رستم هر کدام ۴۸ مورد؛ ۴۴ مورد زرقان؛ ۴۲ مورد ارسنجان؛ ۴۱ مورد زرین دشت؛ ۳۶ مورد سروستان؛ ۳۵ مورد بوانات؛ ۳۴ مورد مهر؛ ۳۲ مورد بیضا؛ ۲۹ مورد پاسارگاد؛ ۱۹ مورد فراشبند؛ ۸ مورد بختگان و ۲ مورد سرچهان عنوان کرد و یادآور شد: مابقی جانباختگان نیز مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان بوده است.

دکتر همتی با بیان این که ۲۹۶ بیمار جدید مثبت و مشکوک دارای علایم کروناویروس از ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های استان بستری شده اند، افزود: هم اکنون دو هزار و هفت بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۱۸۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
وی، از بهبودی ۴۳۸ هزار و ۵۹ نفر از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به این که آمار مربوط به بیماران سرپایی و بستری به کندی در حال کاهش است، این موضوع را نشان دهنده این دانست که هنوز از پیک پنجم کرونا به ضورت کامل عبور نکرده ایم.

دکتر همتی، با بیان این که اکنون واکسیناسیون افراد بالای ۱۲ سال در فارس در حال انجام است، افزود: تا کنون ۲ میلیون و ۵۳۸ هزار و ۵۹۷ دوز نوبت اول واکسن و یک میلیون و ۴۱ هزار و ۶۷۳ دوز نوبت دوم واکسن کرونا در مراکز واکسیناسیون به مردم استان فارس تزریق شده که مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا تا کنون در فارس به ۳ میلیون و ۵۸۰ هزار و ۲۷۰ دوز رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مردم برای مراجعه به پایگاه‌های واکسیناسیون و مشارکت در دستیابی به یک ایمنی جمعی دعوت و توصیه کرد: بهترین راه برای پیشگیری از انتشار کروناویروس و کمک به مدافعان سلامت، رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی در کنار انجام واکسیناسیون علیه این بیماری است.

 

انتهای پیام/