وخامت حال ۱۸۰ بیمار کرونایی در فارس
وخامت حال ۱۸۰ بیمار کرونایی در فارس
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: ۱۸۰ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس به علت وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

به گزارش مهرنما عبدالرسول همتی اظهارداشت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۴۰۷ هزار و ۸۲۳ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۲۰ هزار و ۴۱۱ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

وی افزود: از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۱۰ هزار و ۴۴۷ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۴۸ هزار و ۴۱۰ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۶۸ هزار و ۸۲۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اعلام بستری ۲۰۶ بیمار جدید در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع بیماران بستری مثبت و مشکوک دارای علایم را هم اکنون در بیمارستان‌های استان نیز، هزار و ۷۴۳ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۸۰ بیمار به علت وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
همتی با اعلام جان باختن ۱۰ هم استانی دیگر در اثر این بیماری از روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را ۶ هزار و ۸۷۹ اعلام کرد.
معاون بهداشت دانشگاه همچنین از بهبودی ۴۵۴ هزار و ۸۱۴ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با  بیان این که در روز گذشته مدافعان سلامت حوزه بهداشت استان فارس ۴۶ هزار و ۸۲۲ واکسن در پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون در شیراز و شهرستان ها، به مردم استان تزریق کرده اند، گفت: تاکنون دو میلیون و ۹۵۰ هزار و ۸۷ دوز اول واکسن کرونا و یک میلیون و ۸۸۷ هزار و ۵۶۱ دوز دوم واکسن کرونا، به جمعیت هدف در فارس تزریق شده است و تاکنون تزریق واکسن کرونا در فارس به چهار میلیون و ۷۸۲ هزار و ۶۴۸ دوز رسیده است.
این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان این که تمامی مراکز واکسیناسیون با تمام قوا و واکسن‌های مختلف کرونا به صورت شبانه روز و بی وقفه در حال ایمن سازی افراد ۱۲ سال به بالا هستند، از مردم خواست تا افرادی که موعد واکسن آنان فرا رسیده و تا کنون واکسن دریافت نکرده اند، هرچه سریع تر به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

 

انتهای پیام/