وخامت حال ۱۷۷ بیمار کرونایی در فارس
وخامت حال ۱۷۷ بیمار کرونایی در فارس
۱۷۷ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

به گزارش مهرنما فارس مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، در مجموع بیش از یک میلیون و ۷۰۵ هزار و ۲۲۹ مورد تست تشخیصی شامل تست مولکولی یا PCR و تست سریع در فارس انجام شده که از این تعداد یک میلیون و ۴۶۷ هزار و ۶۵۶ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده و با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۳۴ هزار و ۹۵۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

سید روح اله حسینی اظهارداشت: از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۳۷ هزار و ۵۷۳ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۵ هزار و ۵۸۰ بیمار مثبت شناسایی شده و در مجموع تاکنون، ۴۹۰ هزار و ۵۳۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او با بیان اینکه ۱۵۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های استان بستری شده اند، افزود: هم اکنون هزار و ۴۲۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۱۷۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز همچنین از جان باختن هشت هم استانی دیگر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و افزود: مجموع جانباختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون، به هفت هزار و ۱۲۹ نفر افزایش یافت.

حسینی از بهبودی ۴۷۷ هزار و ۷۵۴ نفر از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه با بیان اینکه تا کنون پنج میلیون و ۶۲۷هزار و ۸۷۳ دُز واکسن کرونا در فارس تزریق شده است، گفت: از این تعداد سه میلیون و ۸۷ هزار و ۲۸۲ دُز نوبت اول و دو میلیون و ۵۴۰ هزار و ۵۹۱ دُز نوبت دوم واکسن کرونا بوده است.

حسینی بستری ۱۵۱ بیمار جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته را کمترین آمار بستری بیماران در بخش‌های تنفسی بعد از موج پنجم بیماری عنوان کرد و با ابراز خرسندی از این روند نزولی، افزود: اعداد نزولی پیام آور خوبی هستند؛ اما امید می‌رود این روند همچنان تداوم داشته باشد که نشان دهنده اثربخشی واکسیناسیون بر علیه این بیماری در سطح جامعه است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز ابراز امیدواری کرد با حمایت و همراهی شهروندان و مردم استان، آن دسته از افراد و گروه‌های هدفی که تاکنون واکسن خود را دریافت نکرده اند، به دریافت هر چه سریع‌تر واکسن ترغیب شوند تا هر چه زودتر بتوانیم از بحران کرونا عبور کنیم.

 

انتهای پیام/