وخامت حال ۱۴۲ بیمار مبتلا به کرونا در فارس
وخامت حال ۱۴۲ بیمار مبتلا به کرونا در فارس
۱۴۲ بیمار مبتلا به کروناویروس در بخش‌های ICU بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند.

به  گزارش مهرنما فارس، رضائیان زاده سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اعلام بستری ۱۲۷ بیمار جدید مثبت و مشکوک دارای علایم از شبانه روز گذشته در بیمارستان‌های استان، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز هزار و ۴۹ نفر عنوان کرد و افزود: از این تعداد، ۱۴۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

او اظهارداشت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۵۰۳ هزار و ۴۹ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۴۱ هزار و ۵۲۸ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۵ هزار و ۲۱۵ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۹ هزار و ۴۵۵ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۵۰۰ هزار و ۹۸۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

این مقام مسوول در دانشگاه همچنین از بهبودی ۴۸۹ هزار و ۸۰۰ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

رضائیان زاده در ادامه با اعلام جان باختن ۶ هم استانی دیگر بر اثر این بیماری از روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را هفت هزار و ۲۶۹ نفر اعلام کرد.

او مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از ابتدا تاکنون را پنج میلیون و ۸۹۳ هزار و ۶۵۹ دُز اعلام کرد و گفت: از این تعداد سه میلیون و ۱۵۶ هزار و ۷۲۹ دُز نوبت اول و دو میلیون و ۷۳۶ هزار و ۹۳۰ دُز نوبت دوم واکسن بوده است.

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه با اشاره به شیوع سویه جدید کروناویروس در کشور‌های آفریقایی توصیه کرد: علی رغم تمهیدات بهداشتی انجام شده، احتمال ورود سویه جدید کروناویروس به کشور دور از انتظار نیست، بنابراین ضرورت دارد همشهریان بیش از پیش شیوه نامه‌های بهداشتی در برابر کروناویروس را جدی بگیرند.

رضائیان زاده تاکید کرد: واکسیناسیون علیه کروناویروس در کنار رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و دوری از تجمعات، راهکاری مناسب برای پیشگیری از ابتلا به کروناویروس است.

انتهای پیام/