وخامت جسمی 31 بیمار کرونایی در فارس
وخامت جسمی 31 بیمار کرونایی در فارس
با بستری ۶۲ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۹۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان فارس بستری هستند.

به گزارش مهرنما فارس ،روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز،اعلام کرد:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۳۲ هزار و ۱۶ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۲۷ هزار و ۲۰۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

 

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۴۸ هزار و ۹۰۵ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۱۱۷ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۸۳ هزار و ۱۱۱ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۰ هزار و ۸۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

 

با بستری ۶۲ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۹۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

 

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۳۳ نفر رسید.

 

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۱۸ هزار و ۴۲۳ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

 

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۵۵ هزار و ۱۰۴ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۱۲ هزار و ۹۳ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۱۴ هزار و ۱۵۲ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۲۸ هزار و ۸۵۹ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.

 

انتهای پیام/