هنوز ۷ مجروح حادثه تروریستی شاهچراغ(ع) بستری هستند
هنوز ۷ مجروح حادثه تروریستی شاهچراغ(ع) بستری هستند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اقدامات اجرایی شده پس از وقوع حادثه تروریستی در حرم حضرت شاهچراغ(ع) توسط این دانشگاه را عملیات اثرگذار پدافندی دانست و یادآور شد که هم‌اینک هفت مجروح در بیمارستان بستری هستند.

به گزارش مهرنما فارس، سید وحید حسینی با تسلیت شهادت شماری از هموطنان در حمله تروریستی به حرم شاهچراغ(ع)، به اقدامات فوری و اثرگذار پدافندی که از سوی مجموعه سلامت در این حادثه انجام شد اشاره و اضافه کرد: با وجود جراحت ها و آسیب های شدیدی که در مجروحان این حادثه وجود داشت، اما تا کنون مورد جدیدی به شهدا اضافه نشده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اضافه کرد: هم اکنون ۷ مجروح این حادثه در بیمارستان های دانشگاه بستری و در حال دریافت خدمات تخصصی درمانی هستند.

حسینی در نشست پدافند زیستی استان فارس، بر اهمیت نگاه پیشگیرانه در این حوزه تاکید و اضافه کرد: در حوزه سلامت همواره تقدم امر پیشگیری بر درمان مورد توجه بوده و باید در حوزه پدافندی نیز پیاده سازی شود.

او توجه به حوزه پدافند غیر عامل را گامی موثر در راستای افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری و تداوم فعالیت های ضروری برشمرد و با اشاره به تهدیدات زیستی و بیماری های نوظهور و تاثیر بیماری های واگیر به ویژه در چند سال اخیر، گفت: همه گیری کرونا که در مدت کوتاهی توانست سراسر دنیا را درگیر کرده و موجب ابتلا و جان باختن بسیاری از افراد شود، نمونه‌ای از این تهدیدات است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه مداخلاتی که انسان خود آگاهانه و نا خود آگاهانه در طبیعت ایجاد کرده موجب افزایش و پیدایش بسیاری از عوامل خطرساز شده است، بر اهمیت موضوع پیشگیری و مقابله با تهدیدات زیستی تاکید کرد.

وی با بیان اینکه تحقق اهداف پدافند غیرعامل، نیازمند وحدت کامل و نگاه مشترک سازمانی در جامعه است، خاطرنشان کرد که این مهم با اولویت بخشیدن به پدافند غیرعامل در همه سطوح و بخش‌ها امکانپذیر است.

 

انتهای پیام/