هنرمندان فارس برای استفاده از تسهیلات شمیم ثبت نام کنند
هنرمندان فارس برای استفاده از تسهیلات شمیم ثبت نام کنند
معاون هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: هنرمندانی که از مهر ۱۴۰۰ ازدواج کرده یا صاحب فرزند شده اند برای استفاده از تسهیلات "شمیم" نام نویسی کنند.

به گزارش مهرنما فارس، سید رسول موسوی نژادیان گفت: در قالب این طرح هنرمندانی که از مهر ۱۴۰۰ به بعد ازدواج کرده و عضو صندوق حمایت از هنرمندان هستند می‌توانند با ارایه مستندات به نماینده صندوق حمایت از هنرمندان از وام ۳۰ میلیونی طرح شمیم (فرزندآوری) و پنج میلیون هدیه بلاعوض این صندوق بهره ببرند.

 

او گفت: همچنین هنرمندانی که از این تاریخ صاحب فرزند شده‌اند نیز می‌توانند از وام سی میلیون تومانی و هدیه پنج میلیونی صندوق استفاده کنند.

 

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از آغاز طرح یادمان برای حمایت از جامعه هنری خبر داد و گفت: صندوق اعتباری هنر با هدف حمایت از خانواده بزرگ فرهنگ، هنر و رسانه سراسر کشور با همکاری بانک رسالت در قالب رویکرد نوین اقدام به اعطای تسهیلات قرض الحسنه ضروری کرد.

 

موسویان نژاد ادامه داد: این تسهیلات به صورت فوریتی به اعضای صندوق پرداخت می‌شود.

 

او توضیح داد: تسهیلات طرح یادمان ۱۰ الی ۱۵ میلیون با کارمزد چهار درصد است و هنرمندان می‌توانند با مراجعه به اداره‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان‌ها و یا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تا تاریخ ۲۷ تیر ماه ۱۴۰۲ ثبت نام کنند.

 

به گفته معاون هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نزدیک به چهار هزار نفر از استان در رشته‌های مختلف عضو صندوق اعتباری هنر هستند.