نیاز‌های فرهنگی امروز جامعه بازنگری شود
نیاز‌های فرهنگی امروز جامعه بازنگری شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: برای حکمرانی فرهنگی به ابزار‌هایی نیاز است و باید نیاز‌های امروز جامعه در حوزه فرهنگی دیده شود و طبق تاکیدات مقام معظم رهبری به بازنگری در این حوزه نیاز است.

به گزارش مهرنما فارس، حمیدرضا قانعی در جلسه دیدار مدیران و مسئولان فرهنگی فارس با رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: عوامل و نیرو‌هایی که در استان‌ها وجود دارد کار را پیش می‌برند، اما شاهد پراکندگی فرهنگی هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: برای حکمرانی فرهنگی به ابزار‌هایی نیازمندیم و برخی ابزار‌ها متعلق به ۲۵ سال قبل است و باید نیاز‌های امروز جامعه در حوزه فرهنگی دیده شود و طبق تاکیدات مقام معظم رهبری به بازنگری در این حوزه نیاز است.

قانعی گفت: اگرچه ستاد‌های تغییر انقلابی در دستگاه‌های مختلف ایجاد شده، اما هنوز با پراکنده کاری مواجهیم و باید برای رفع این پراکندگی‌ها به صورت منسجم در حوزه فرهنگی عمل کنیم.

او همچنین با اشاره به تخصیص اعتبارات فرهنگی هم گفت: در نحوه تزریق اعتبار نقشه مهندسی استان‌ها همچنان مشکل داریم و باید سریع‌تر از توان و ظرفیت دولت سیزدهم برای پیشبرد اهداف این برش‌های استانی استفاده شود.

معاون اجتماعی سپاه فجر فارس نیز در این جلسه گفت: در فارس به برکت حمایت‌های نماینده، ولی فقیه و استاندار شاهد اقدامات فرهنگی موثری هستیم.

سرهنگ محمدجعفر دوستدار گفت: در حوزه اعتیاد ۲۰۰ هسته مردمی قابل رصد در فارس به حل مسئله اعتیاد می‌پردازد و شب گذشته در پاسارگاد هسته مردمی به حل مسئله یک خانواده چهار نفری پرداخته و در زرین دشت نیمه شعبان گذشته جشن پاکی یک روستا را برگزار کرده‌ایم.

معاون اجتماعی سپاه فجر فارس گفت: جمعیت «احرار» فارس در حوزه اعتیاد مطلوب عمل کرده و مدل‌های مختلف کتابخوانی داریم و مدل اجرای طرح «قبیله کتابخوان‌ها» حلقه میانی است و ۵۰ طرح از آن برگزار شده است.

دوستدار گفت: در فارس در حوزه عفاف و حجاب قبل از شروع اغتشاشات، «چهارشنبه طلایی» را برگزار کردیم و این طرح در ۸۶ نقطه فارس به صورت مردمی برگزار می‌شود و مستمر تداوم دارد.

او گفت: در فارس با سه هزار و ۵۱۵ نفر در حوزه جواتی جمعیت ارتباط برقرار کرده‌ایم و مادران به تبلیغ کار خود می‌پردازند و در بحث ماه مبارک رمضان و مهمانی ماه خدا، طرح «روز اولی ها» و «روزه کله گنجشکیها» را برگزار کرده‌ایم که ۲۰ هزار خانواده در آن شرکت کردند و «نمک پروردگان حسنی» در نیمه ماه مبارک رمضان برای روزه اولی‌ها و کله کنجشکی‌ها برگزار کردیم و لوح به شرکت کنندگان در پایان ماه رمضان داده شد.

دوستدار گفت: در طرح «جت» با مفهوم جهاد تبیین تمام مدیران آموزش و پرورش پای کار هستند و در حوزه مترو و معابر عمومی به اطلاع رسانی می‌پردازیم و در مسجد هم این طرح اجرا می‌شود.

معاون سپاه فجر فارس گفت: در کانال «ویکی تبیین» در ایتا، سیستم جستجو برای جستجوی مفاهیم، شخصیت‌ها، رسانه‌ها و. دسترسی آسان برای مخاطب ایجاد کرده‌ایم و این کار‌ها خودجوش بوده و در خواست داریم از بودجه کشور به این حوزه‌ها اعتبار داده شود.

 

انتهای پیام/