نشت گاز کارگاه شارژ سیلندر را در شیراز منفجر کرد
نشت گاز کارگاه شارژ سیلندر را در شیراز منفجر کرد
علت انفجار کارگاه غیرمجاز شارژ سیلندر گاز در شیراز نشت گاز اعلام شد.

به گزارش مهرنما رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: نشت گاز از یک سیلندر در مجاورت شعله باز علت آتش سوزی و انفجار‌های پی در پی ظهر امروز در کارگاه غیرمجاز شارژ سیلندر گاز بود.
قانع افزود: در این کارگاه ۲۰۰ متری، که با کاربری انبار، فروش و شارژ سیلندر‌های ال پی جی به صورت غیرمجاز فعالیت می‌کرد، تعداد زیادی سیلندر‌های گاز مایع ۱۱ کیلوگرمی، پیک نیکی و ۵۰ کیلویگرمی نگهداری می‌شد.
وی گفت: با توجه به قرار گرفتن این کارگاه در کنار منازل مسکونی و احتمال سرایت آتش سوزی به اطراف کارگاه، ساکنان از منازل تخلیه شدند.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با بیان این که در حین این عملیات اطفای سنگین و حساس، تیم‌های عملیاتی با انفجار و آتش سوزی پی در پی ۱۲ مخزن گاز ال پی جی مواجه بودند افزود: با این وجود، آتش نشانان به کار خود ادامه دادند و با خنک سازی محل و سیلندر‌های موجود و پاشش آب از شعاع ایمن موفق شدند آتش را تحت کنترل خودشان در بیاورند.
قانع گفت: در حال حاضر آتش نشانان مشغول ایمن سازی محل و لکه گیری و جابه جا کردن سیلندر‌ها هستند.

انفجار کارگاه غیرمجاز شارژ سیلندرهای گاز ساعت ۱۳ و ۳۶ دقیقه امروز در خیابان محراب شیراز رخ داد که بر اثر آن سه کارگر به شدت دچار سوختگی و به بیمارستان منتقل شدند.

۲۵ آتش نشان از ۶ ایستگاه برای خاموش کردن این آتش تلاش کردند

 

انتهای پیام/