معرفی برترین‌های جشنواره تئاتر فجر فارس
معرفی برترین‌های جشنواره تئاتر فجر فارس
برترین‌های سی و دومین جشنواره تئاتر فجر استان فارس معرفی شدند.

سی و دومین دوره جشنواره استانی تئاتر فارس با حضور گروه‌های راه‌یافته به گام پایانی، در سالن سبز تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار شد.

آرای هیأت داوران سی و دومین جشنواره تئاتر فارس شیراز پس از مشاهده ۹ اثر حاضر در جشنواره این دوره و پس از مقایسه آن‌ها اعلام شد:

بروشور و پوستر:

به دلیل هماهنگی میان مضمون نمایش و خلاقیت موجود، لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش ۵ میلیون ریال به نگین خورشیدی، طراح بروشور و پوستر نمایش بتاز-ف! از کازرون اهدا شد.

موسیقی:

به دلیل ترجمان دیگر از لحظات نمایشی، لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش ۵ میلیون ریال به مصطفی منافی به خاطر موسیقی نمایش عاشقانه‌های دو بازمانده از یک جنایت جنگی از جهرم اهدا شد.

گریم:

به دلیل اجرای مناسب با قصه‌های نمایش و وجود ماسک، لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش ۵ میلیون ریال به فرشاد تندنویس برای نمایش جن‌زده زیر لیل از شیراز اهدا شد.

به دلیل هماهنگی مناسب با محتوا و یگانگی با اجرا، لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش ۱۵ میلیون ریال به  فرزانه رادفر و فرناز فتحی، طراحان گریم نمایش هملت بیژنی از فسا اهدا شد.

طراحی لباس:

به دلیل هماهنگی میان اجرا و اتمسفر، لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش ۵ میلیون ریال به خانم فروغ شهریاری، طرح لباس نمایش ۱۲۳۵ از کازرون اهدا شد.

به دلیل بداعت در طراحی و هماهنگی مناسب با اجرا، لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش ۱۵ میلیون ریال به خانم نجمه زارعی، طراح لباس نمایش هملت بیژنی اهدا شد.

طراحی صحنه:

به دلیل هماهنگی مناسب میان قصه و نمایش، لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش ۵ میلیون ریال به امیر نصیری، طراح صحنه نمایش ۱۲۳۵ از کازرون اهدا شد.

به دلیل هماهنگی مناسب با اجرا، لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش ۱۵ میلیون ریال به امید دانشوران، طراح صحنه نمایش اقدس از کازرون اهدا شد.

بازیگری:

لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش ۱ میلیون ریال به خانم آدرینا دهقانی، برای بازی در نمایش جن‌زده زیر لیل از شیراز، اهدا شد.

لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش ۱ میلیون ریال به خانم ستاره هاشم‌پور، برای بازی در نمایش چراغ راهنما از شیراز، اهدا شد.

لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش ۱ میلیون ریال به آقای محمد سیروس، برای بازی در نمایش ۱۲۳۵ از کازرون، اهدا شد.

بازیگری زن:

به دلیل هماهنگی مناسب میان عناصر و ابزار بازیگری، لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش ۵ میلیون ریال به ملیحه عطایی، برای بازی در نمایش روایت داستانی کهن، اما واقعی از فسا، اهدا شد.

مقام سوم بازیگری زن:

به دلیل تلاش مناسب برای انتقال نقش، لوح تقدیر و جایزه نقدی به تفکیک و به ارزش ۱۵ میلیون ریال مشترکاً به نیلوفر تقوی‌فرد و سمیرا میرزایی، برای بازی در نمایش چراغ راهنما از شیراز، اهدا شد.

مقام دوم بازیگری زن:

به دلیل خلق لحظات مناسب با نقش و تلاش قابل توجه در اجرا، لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش ۱۵ میلیون ریال به محدثه سعیدیان، برای بازی در نمایش ۱۲۳۵ از کازرون، اهدا شد.

مقام اول بازیگری زن:

به دلیل تداوم در بازی و تسلط بر تکنیک لازم جهت ایفای نقش، دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به ارزش ۲۵ میلیون ریال شراره پرویزی، برای بازی در نمایش ۱۲۳۵ از کازرون، اهدا شد.

بازیگری مرد:

مقام سوم بازیگری مرد: به دلیل تلاش صادقانه جهت باورپذیری نقش، لوح تقدیر و جایزه نقدی به تفکیک و به ارزش ۱۵ میلیون ریال مشترکاً به سید علی حسینی، برای بازی در نمایش عاشقانه‌های دو بازمانده از یک جنایت جنگی از جهرم و قاسم صادقی برای بازی در نمایش عشق و آفساید از فیروزآباد اهدا شد.

مقام دوم بازیگری مرد:

به دلیل اجرای مناسب با نقش و استفاده از امکانات بازیگری، لوح تقدیر و جایزه نقدی به تفکیک و به ارزش ۱۵ میلیون ریال مشترکاً به امید دانشوران، برای بازی در نمایش اقدس از یک جنایت جنگی از کازرون و امیر نصیری برای بازی در نمایش ۱۲۳۵ از کازرون اهدا شد.

مقام اول بازیگری مرد:

هیأت داوران در این بخش برگزیده‌ای نداشت.

جایزه ویژه هیأت داوران:

هیأت داوران جایزه ویژه خود را به دلیل هماهنگی متناسب با اجرا و هم ردیف بودن همه بازیگران به تمامی بازیگران نمایش هملت بیژنی از فسا اهدا کرد.

دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به ارزش ۵۰ میلیون یال به آقای منوچهر محسنی به عنوان نماینده بازیگران گروه هملت بیژنی اهدا شد.

نمایش‌نامه‌نویسی:

مقام سوم نمایش‌نامه‌نویسی لوح تقدیر و جایزه نقدی به تفکیک و به ارزش ۱۵ میلیون ریال مشترکاً به محمدجواد صفایی برای نمایشنامه عشق و آفساید و محمدحسین بردبار برای نمایشنامه روایت داستانی کهن، اما واقعی از فسا، اهدا شد.

مقام دوم نمایش‌نامه‌نویسی، لوح تقدیر و جایزه نقدی به تفکیک و به ارزش ۱۵ میلیون امید نصیری برای نمایشنامه ۱۲۳۵ از کازرون اهدا شد.

مقام اول نمایش‌نامه نویسی:

هیأت داوران در این بخش برگزیده‌ای نداشت.

کارگردانی:

تقدیر به دلیل داشتن لحظات مناسب و هماهنگی میان عناصر و طراحی و اجرا، لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش ۵ میلیون ریال به مجتبی راوش، کارگردان نمایش بتاز-ف! از کازرون اهدا شد.

مقام سوم کارگردانی: به دلیل خلق لحظات بدیع، هماهنگی میان عناصر و اجرای هماهنگ میان اجزا حاکم بر صحنه، لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش ۱۰ میلیون ریال به آژمان بیژنی‌نسب، کارگردان نمایش هملت بیژنی از فسا اهدا شد.

مقام دوم کارگردانی: به دلیل فضاسازی مناسب و خلاقانه و هماهنگی لازم در اجرا میان عناصر و اجزای حاکم بر صحنه، لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش ۲۰ میلیون ریال به امیر نصیری برای کارگردانی نمایش ۱۲۳۵ از کازرون اهدا شد.

مقام اول کارگردانی: هیأت داوران در این بخش برگزیده‌ای نداشت.

نمایش‌های برگزیده:

هیأت داوران با توجه به ۹ اثر موجود در جشنواره، بدون اولویت، دو نمایش را برای شرکت در جشنواره تئاتر فجر معرفی کرد. دیپلم افتخار و تندیس جشنواره به نمایش ۱۲۳۵ از کازرون و نمایش هملت بیژنی از فسا اهدا شد.

سی و دومین دوره جشنواره استانی تئاتر فارس با حضور مهدی ابدالی، معاون اجرایی اداره کل هنر‌های نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اتابک نادری عضو میهمان هیأت داوران این دوره جشنواره و گروه‌های راه‌یافته به گام پایانی، در سالن سبز تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار شد.

 

انتهای پیام/

  • منبع خبر : صدا وسیما