معدوم سازی ۵۴۸۰ کیلو مواد غذایی فاسد در مرودشت
معدوم سازی ۵۴۸۰ کیلو مواد غذایی فاسد در مرودشت
پنج هزار و ۴۸۰ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته از سوی کارشناسان واحد بهداشت محیط در شهرستان مرودشت جمع آوری و معدوم شد.

به گزارش مهرنما فارس، روح اله کریمی رئیس شبکه بهداشت و درمان مرودشت گفت:در بازدید کارشناسان واحد بهداشت محیط از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، پنج هزار و ۴۸۰ کیلوگرم مواد غذایی فاسد، تاریخ گذشته، بدون مشخصات بهداشتی کشف و جمع آوری و با دستور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مرودشت معدوم شد.

کریمی هدف از بازرسی های کارشناسان واحد بهداشت محیط را تامین امنیت غذایی و ارتقای بهداشت مواد غذایی مصرفی شهروندان عنوان کرد، افزود: مصرف مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته سبب بروز بیماری ‌های گوارشی و مسمومیت می شود و سلامت انسان را به خطر می اندازد که به منظور جلوگیری از وقوع بروز این خطر، کارشناسان واحد بهداشت محیط به صورت روزانه وضعیت بهداشتی مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی را پایش می کنند.

او اضافه کرد: شهروندان در هنگام انتخاب مواد غذایی مورد نیاز به نام، تاریخ تولید و انقضا، شماره پروانه ساخت بهداشت، نشان استاندارد و مشخصات تغذیه ای محصول دقت کنند و در صورت مشاهده تخلف با شماره ۱۹۰ سامانه پاسخگویی به شکایت های بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تماس بگیرند.

 

انتهای پیام/