مساعدت شهرداری شیراز برای احداث درمانگاه بیمارستان حضرت علی اصغر (ع)
مساعدت شهرداری شیراز برای احداث درمانگاه بیمارستان حضرت علی اصغر (ع)
رئیس هیات مدیره شبکه مجمع خیرین فارس، خواستار همکاری شهرداری شیراز در احداث درمانگاه بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) برای ارائه خدمات درمانی به بیماران شد.

به گزارش مهرنما محمدهادی ایمانیه در همایش “شکرانه و سپاس”، با اشاره به خدمات کادر درمان و نیرو‌های جهادی در ایام شیوع بیماری کرونا، اظهار داشت: خیران و نیک اندیشان فارسی نیز در روز‌های کرونایی و در آزمایش سخت و الهی که تمام کشور‌های دنیا را درگیر کرد، گل کاشتند و خوش درخشیدند.

او با بیان اینکه میلیون‌ها انسان در کره زمین به دلیل ابتلا به این بیماری جان باختند و و جمع کثیری بیکار شدند، افزود: اگر کمک‌های خیران در کنار کمک‌های دولت نبود، نتایج خوبی حاصل نمی‌شد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به راه‌اندازی شورای هیئت امنایی بیمارستان حضرت علی اصغر (ع)، ادامه داد: خیرین فعال در عرصه مبارزه با کرونا طی یکسال و نیم اخیر برای تامین نیاز مراکز درمانی و بهداشتی برای ارائه خدمات بهتر به بیماران در تهیه و تجهیز دستگاه‌های تنفسی، دستگاه اکسیژن ساز، دستگاه مانیتور، ماسک، گان، تغذیه بیماران کمک‌های شایانی کردند.

ایمانیه به حرکت و اقدام پسندیده اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس در هدایت نیات واقفین در امر پخت غذا‌های گرم برای مراکز درمانی هم اشاره و عنوان کرد: هم‌اینک زیرساخت‌ها برای ساخت درمانگاه بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) ویژه درمان بیماران سرپایی فراهم شده و نیازمند مساعدت بیشتر شهرداری شیراز در این زمینه هستیم.

علی‌اکبر رامجردی، مدیرعامل مجمع خیرین تامین سلامت فارس نیز در این مراسم ضمن قدردانی از همراهی خیران حوزه سلامت، گفت: تمام اقدامات عمرانی پس از انقلاب را خیرین بزرگ در شیراز ایجاد کردند، به گونه‌ای که بنا‌های بهداشت و درمانی در این کلانشهر تنها محدود به چند مرکز درمانی بود، اما در حال حاضر ۱۸ بیمارستان بزرگ از جمله (بیمارستان پیوند اعضاء، بیمارستان مادر و کودک، بیمارستان سرطان و …) احداث و بیش از ۳ هزار تخت بیمارستانی اضافه شده است.

او با اشاره به انعقاد ۲۵۰۰ تفاهم نامه با نیک اندیشان، افزود: در چهار ماهه اول امسال نیز بیش از ۲۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون انجام تفاهم نامه با خیرین تنظیم شده که ۱۹ مورد آن در شیراز و مابقی مربوط به شهرستان‌ها بوده است.

رامجردی به چالش‌های پیش روی خیرین هم اشاره و عنوان کرد: موانع پیش روی خیرین به سه دسته کلی تقسیم می‌شود یکی اداری و ساختاری است که باید تلاش‌هایی زیادی در این باره انجام شود. یکی هم مربوط به ایجاد هماهنگی بین مدیران و واحد‌ها و خیرین است و دیگری اهمیت و حساسیت کار با خیرین است که ابزار‌های لازم، احساسات و توقعات عمومی و ماندگاری نیات خیران بسیار مهم است که خوشبختانه این سه مانع در فارس به خوبی مدیریت شده است.

مدیرعامل مجمع خیرین تامین سلامت فارس همچنین با اشاره به کارکرد بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) که در روز‌های نخستین به عنوان مرکز بهداشتی، درمانی و قرنطینه بیماران مبتلا به کرونا در فارس تعیین شده بود، گفت: پزشکان و کادر درمان، خیران، خیریه‌ها و تشکل‌های مردم نهاد در مبارزه با بیماری کرونا سربلند بیرون آمدند.

دکتر ابوالفضل درانی‌نژاد، رئیس بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) شیراز هم بیان کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا کنون ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم با مبلغ نزدیک به ۸ میلیارد تومان به این مرکز درمانی کمک کردند که در این مراسم از ۷۰ نفر از آن‌ها تجلیل شد.

او با اشاره به فرسودگی این بیمارستان، ادامه داد: از خیرین استان برای نوسازی و تجهیز مرکز درمانی حضرت علی اصغر شیراز (ع) کمک میخواهیم ضمن اینکه نیازمند افزوده شدن ۳۰ تخت بیمارستانی هستیم که مستلزم هزینه کرد زیادی است.

گفتنی است، در پایان این مراسم همایش از خیرین فعال در عرصه مبارزه با کرونا با حضور مسئولان استانی با اهدا لوح تقدیر شد. همچنین از آثار احمدرضا مداح هنرمند و عکاس پایگاه تحلیلی خبری شیرازه نیز تجلیل شد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران