مسابقات فرهنگی هنری بهترین بستر برای کشف استعداد دانش آموزان
مسابقات فرهنگی هنری بهترین بستر برای کشف استعداد دانش آموزان
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه استعداد یابی باید در اولویت برنامه های آموزش و پرورش قرار بگیرد گفت: بهترین بستر برای کشف استعداد دانش آموزان، برنامه ریزی و اجرای مسابقات فرهنگی و هنری است.

 به گزارش مهرنما فارس، جهانبخش بانشی در آئین تقدیر از دانش آموزان مقام آور حوزه پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان پاسارگاد گفت: مسئولیت و ماموریت اصلی حوزه فرهنگی و پرورشی بحث تربیت صحیح و اصولی دانش آموزان است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت: فعالیت و برنامه ها باید در قالب های مختلف به مرحله اجرا درآید که هم بتواند پوشش دهنده ذوق ، علاقه و سلیقه دانش آموزان باشد وهم با آرمان های دینی و مذهبی و راه و هدف شهدا تناسب داشته باشد.

بانشی گفت: برنامه ها پرورشی و فرهنگی باید بتواند استعداد های دانش آموزان را به فعلیت در بیاورد تا دانش آموزان بتوانند در آینده دراجتماع به عنوان یک انسان موفق ، هنرمند و کار آمد و یک مدیر کاربلد ظاهر شوند.

وی با اشاره به اینکه همه این برنامه ها در کنار جاذبه های هنری و فعالیت های علمی میتواند به دانش آموزان کمک کند تا انسانی باشند که در زندگی فردی شخصی موفق و در زندگی اجتماعی فردی موثر باشد و به سایر انسان ها کمک و خدمت کنند.

وی با بیان اینکه در سند تحول بنیادین به ساحت های تربیتی هنری و زیبا شناختی دانش آموزان اشاره شده است، یاد آور شد: مسابقات فرهنگی هنری به منظور کشف، رشد و شکوفایی استعدادهای هنری و افزایش سطح آگاهی دانش آموزان از طریق ایجاد انگیزه و رقابت سالم طرح ریزی و اجرا می شود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس ادامه داد: پرورش روحیه تلاش، سازندگی، تعاون و تعهد سیاسی و اجتماعی، تقویت فنون و مهارتهای مورد نیاز فرد و جامعه، ایجاد زمینه های دوستی در بین دانش آموزان و شناخت رشد و پرورش و هدایت استعدادهای بالقوه و تقویت انگیزه های دانش آموزان از اهداف اصلی این جشنواره است.

بانشی گفت: کانون یاریگران زندگی” با رویکرد استفاده از ظرفیت همسالان و مشارکت جامعه محور برای توانمندسازی دانش‌آموزان برای پیشگیری از اعتیاد و رفتارهای پرخطر در مدارس استان اجرا می‌شود.”

وی افزود: طرح یاریگران زندگی که با هدف افزایش توانمندی دانش‌آموزان و آگاهی‌ بخشی به آنان در برابر آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد طرح ریزی شده، همزمان با آموزش حضوری مدارس، با جدیت اجرا شود.

 انتهای پیام/