محرم ماه تجدید میثاق امت اسلامی با حق و حقانیت است
محرم ماه تجدید میثاق امت اسلامی با حق و حقانیت است
امام جمعه شیراز با اشاره به نزدیک شدن به آغاز ماه محرم گفت: محرم ماه امر به معروف و نهی از منکر است و تجدید میثاق امت اسلامی با حق و حقانیت است.

به گزارش مهرنما فارس، آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه در فارس در خطبه‌های امروز نماز با اشاره به نزدیک شدن به آغاز ماه محرم گفت: محرم ماه امر به معروف و نهی از منکر است و تجدید میثاق امت اسلامی با حق و حقانیت است.

امام جمعه شیراز به جایگاه رفیع و مهم عاشورا اشاره کرد و افزود اگر نهضت امام حسین علیه السلام نبود چیزی از اسلام باقی نمی‌ماند.

آیت الله دژکام افزود: فریاد حق و حقانیت امام حسین به فرا‌تر از مرز‌ها رسیده و امروز مبلغان دین حتی در هئیت‌های کوچک محلات هم باید فریاد عدالت خواهی سر دهند.

امام جمعه شیراز به تجمع ۲۵ هزار نفری بانوان شیرازی در عید غدیر اشاره کرد و افزود: بانوان نشان دادند حرم سوم اهل بیت علیهم السلام مرکز ارزش‌های دینی و اسلامی است و بانوان عفیف و با حجاب پرچمدار این حرکت هستند.

نماینده ولی فقیه در فارس همچنین روز خانواده و اهمیت آن را برشمرد و گفت: طرح خانواده متعالی از طرح‌های خوبی است که استان فارس در ارایه ان پیشگام بوده و ایام محرم فرصت مغتنمی است این طرح به دل جامعه و خانواده‌ها برود.

آیت الله دژکام به روز تامین اجتماعی هم اشاره کرد و گفت: تأمین اجتماعی باید در مسیری که عدالت را در جامعه برقرار کند گام بردارد.