مجموع قربانیان کرونا در فارس به ۷۲۳۸ نفر رسید
مجموع قربانیان کرونا در فارس به ۷۲۳۸ نفر رسید
با فوت ۹ بیمار کرونایی در فارس ،مجموع جان باختگان از ابتدای شیوع بیماری در استان تا کنون به هفت هزار و ۲۳۸ نفر رسید..

به گزارش مهرنما فارس، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۴۹۶ هزار و ۲۸۰ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۴۰ هزار و ۴۵۶ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۲۵۲ هزار و ۶۲ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۸ هزار و ۸۵۲ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۹۹ هزار و ۳۰۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
این مقام مسوول در دانشگاه همچنین از بهبودی ۴۸۷ هزار و ۵۳۳ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز هزار و ۷۳ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۵۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
دکتر حسینی او با بیان اینکه تا کنون پنج میلیون و ۸۵۱ هزار و ۲۸ دُز واکسن کرونا در شهرستان‌های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز تزریق شده است، گفت: از این تعداد سه میلیون و ۱۴۴ هزار و ۶۹۵ دُز نوبت اول و دو میلیون و ۷۰۶ هزار و ۳۳۳ دُز نوبت دوم واکسن کرونا بوده است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه اظهار کرد: ایمنی عمومی جامعه علیه کروناویروس، نیازمند مشارکت کامل مردم در دریافت واکسن و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در برابر این بیماری است، بنابراین ضرورت دارد افرادی که هنوز موفق به دریافت واکسن نشده انده و یا افرادی که دُز اول واکسن خود را دریافت و برای دُز دوم خود مراجعه نکرده اند، هرچه سریعتر نسبت به دریافت واکسن خود برای افزایش ایمنی در مقابل کروناویروس اقدام کنند.

 

انتهای پیام/