مادر ۴۰ ساله ۵ قلو به دنیا آورد
مادر ۴۰ ساله ۵ قلو به دنیا آورد
مادر ۴۰ ساله در بیمارستان حضرت زینب(س) ۵ قلو به دنیا آورد.

به گزارش مهرنما فارس،سهیلا رفیعی مدیر بیمارستان حضرت زینب (س) شیراز گفت:مادر ۴۰ ساله این نوزادان در زایمان نخست خود هم دوقلوزایی داشته است.

مدیر این بیمارستان تخصصی زایمان و نوزادان در شیراز ادامه داد: زمان بارداری این مادر باردار ۲۸ هفته طول کشید که حال برخی از نوزادان با استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات بکار گرفته شده نسبتا خوب است.

 

رفیعی با بیان اینکه وزن نوزادان زیاد مطلوب نیست اظهار امیدواری کرد بتوان آنها را نگه داشت و به زندگی عادی رساند.

 

دکتر مریم ذوالقدر متخصص زنان و زایمان، پزشک این پنج قلوهاست.

 

بزرگترین مرکز مراقبت‌های ویژه نوزادان جنوب کشور در بیمارستان حضرت زینب(س) شیراز فعال است.

 

پیش از این، طی سال ۱۴۰۰ سه مورد پنج قلوزایی در بیمارستان حضرت زینب (س) (زینبیه) شیراز گزارش شده است. بنا بر اعلام مسئولان، مستمری بهزیستی برای خانواده‌های پنج‌قلوها برقرار شد اما خانواده‌ها اعلام کردند نیازمند حمایت‌های بیشتری از سوی مسئولان و خیرین هستند.

 

یک بانوی جوان شیرازی آبان‌ماه ۱۴۰۰ در بیمارستان زینبیه پنج قلو به دنیا آورد که یکی از فرزندانش فوت شد و چهار فرزند دیگرش سالم متولد شدند.

در موردی دیگر، بانوی ۲۹ ساله اهل جویم لارستان شهریورماه ۱۴۰۰ در دومین بارداری خود در این بیمارستان، صاحب پنج فرزند دیگر شد.

قبل از آن نیز، فروردین‌ماه ۱۴۰۰ یک بانوی اهل گله دار در جنوب استان فارس در زایمان زودرس خود در هفته بیست و نهم حاملگی در بیمارستان حضرت زینب (س) شیراز پنج قلو به دنیا آورده بود.

 

انتهای پیام/